Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Minister Anna Moskwa. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Minister Anna Moskwa. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa powiedziała, że opracowanie unijnego dokumentu wprowadzającego maksymalną cenę gazu jest obecnie priorytetem.
Szefowa resortu podkreśliła, że spotkanie z przedstawicielami Rady Unii Europejskiej zaplanowane na 13 grudnia ma na celu osiągnięcie ostatecznego porozumienia w tej sprawie.

Minister Anna Moskwa przekazała, że trwają "intensywne prace robocze'' w sprawie unijnego dokumentu. Dodała, że liderami tych prac są Polska, Belgia, Włochy oraz Grecja.

- Te prace na poziomie roboczym postępują dosyć szybko, więc Komisja nie będzie miała żadnego argumentu, by odstąpić od wprowadzania tego lepszego dokumentu 13 grudnia. To nie musi być stawka maksymalna, to może być mechanizm określania tej stawki maksymalnej z referowaniem do innych rynków, skąd gaz jest dostarczany tak, żeby ten mechanizm był skuteczny. Nie musi być cena sztywna, ważne, żeby nie była ceną spekulacyjną, bo ta cena na rynku gazu dzisiaj taki kształt przybiera i żeby pozwoliła państwom europejskim o dużej sile zakupowej reagować na te wysokie ceny - powiedziała.

Zaproponowany przez Komisję Europejską limit w wysokości na poziomie 275 euro za megawatogodzinę przez wiele państw jest uznawany za zbyt wysoki.
Minister Anna Moskwa przekazała, że trwają "intensywne prace robocze’’ w sprawie unijnego dokumentu. Dodała, że liderami tych prac są Polska, Belgia, Włochy oraz Grecja.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty