Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Odpustowa Msza Św. dziękczynna, celebrowana przez Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego arcybiskupa Andrzeja Dzięgę była zwieńczeniem obchodów zakończenia Remontu Stulecia Kolegiaty w Stargardzie.
W obchodach uczestniczył między innymi minister kultury oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Metropolita Szczecińsko-Kamieński podkreślił, że odnowiona świątynia jest znakiem wiary dla kolejnych pokoleń Pomorza Zachodniego. - To też owoc zasiewu św. Ottona z Bambergu w czasach Krzywoustego i Warcisława. Tu chrześcijaństwo było zawsze i także świątynia w Stargardzie jest znakiem stabilizacji duchowej, ale też społecznej tej ziemi - powiedział abp Andrzej Dzięga.

Arcybiskup Andrzej Dzięga przyznał również, że przed zaangażowanymi w prace remontowe Kolegiaty rysują się kolejne wyzwania. - Obecne pokolenie i myślę, że następne będzie nadganiało pewne zaszłości, które tej ziemi towarzyszyły. Tym bardziej ta świątynia niech będzie wzorcem spotkania różnych środowisk, ale z dobrym wynikiem. Nie bójcie się mieć w tych sprawach dalej udział.

Z rąk arcybiskupa Najwyższe Odznaczenie Archidiecezji, Wielki Order Św. Ottona otrzymał minister kultury i dziedzictwa narodowego. Europoseł Joachim Brudziński otrzymał Krzyż Zasługi Archidiecezji. Za włożony wysiłek w realizację projektu metropolita uhonorował także medalem 50- lecia proboszcza kolegiackiej parafii ks. Janusza Posadzego.
Rekacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty