Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Zdjęcia Robert Stachnik. Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Gryfusy czy Gryfiki? - w Szczecinie czy w Stargardzie? Oba miasta mają już swoje mityczne stworzenia na ulicach.
Stargardzkie zrobiły "furorę" wśród mieszkańców. Jest ich 16 i można zastać je na szlaku turystycznym w miejscach związanych z dziejami miasta.

W Szczecinie było ich 10, a zostały na pewno trzy. Każdy Gryfus jest inaczej ubrany i reprezentuje charakterystyczne dla miasta instytucje, jak Uniwersytet Szczeciński czy Pałac Młodzieży.

Postanowiliśmy je porównać i spytaliśmy szczecinian, które z charakterystycznych dla Pomorza Zachodniego mitycznych figurek są ładniejsze - stargardzkie Gryfiki czy szczecińskie Gryfusy?

- Wiadomo, że ten nasz szczeciński jest o wiele ładniejszy. Jest bardziej przyjazny. - Szczecińskie są większe i kolorowe. - Stargardzkie Gryfiki, co to za diabeł? - No ten tak trochę straszy. Dziecko by się mogło wystraszyć. - Ja lubię takie stargardzkie, ale z tymi ze Szczecina dzieci robią zdjęcia, przytulają się do niego. - Szczecin, wiadoma sprawa. Mieszkam w Szczecinie, jestem szczecinianinem i niech będzie szczeciński - mówią mieszkańcy.

Szczecińskie Gryfusy możemy spotkać m.in. przed Wydziałem Humanistycznym US na ul. Krakowskiej, w ogrodach Państwowej Szkoły Muzycznej przy al Wojska Polskiego oraz przed rektoratem US przy alei Jana Pawła II.
Relacja Krzysztofa Cichockiego.
Graf. Radio Szczecin
Graf. Radio Szczecin
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty