Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Policja zajmuje się sprawą ataku na kibica PGE Spójni po meczu z Czarnymi Słupsk. Małą grupę wracających na dworzec kolejowy kibiców ze Stargardu zaatakowało kilkunastu chuliganów.
Oddali oni swoje szaliki i koszulki, a jeden z nich - młody mężczyzna został zaatakowany.

- Na szczęście jego stan jest dobry i nic nie zagraża jego zdrowiu - mówi Przemysław Wiśniewski z klubu kibica Pierwsza Brygada: - Miał rozerwaną koszulkę, podbite oko. Osobiście po przyjeździe do Stargardu odwoziłem go pod sam dom, żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Na drugi dzień mieliśmy kontakt, żeby upewnić się, że wszystko jest w porządku, jeżeli chodzi o stan zdrowia...

Jest to wydarzenie bez precedensu dla kibiców koszykówki ze Stargardu - to pierwsze takie zajście od powrotu Spójni do najwyższej klasy rozgrywkowej.

- Najbardziej w całej sytuacji boli nas to, że w osaczonej grupie były również dzieci - dodaje Wiśniewski: - Ogromnie nam szkoda tych młodych chłopców - 7- i 8-latków, którzy byli przerażeni. Następnego dnia, po przebudzeniu wciąż to przeżywali. Myślę, że to będzie trwało, nie da się tego po prostu wymazać gumką. Zobaczymy co dalej z chęcią tych młodych kibiców do takich wyjazdów. Dla nas naprawdę bardzo ważne jest to, aby pokoleniowo przekazywać swoją pasję i miłość do klubu.

Swoje oświadczenie w tej sprawie wydał klub kibica słupskiego klubu Władcy Północy. Odcinają się w nim od odpowiedzialności za atak i oferują swoją pomoc, w jak najszybszym wyjaśnieniu sprawy. Ponadto zarówno Spójnia, jak i Czarni, są w stałym kontakcie z organami ścigania.
- Na szczęście jego stan jest dobry i nic nie zagraża jego zdrowiu - mówi Przemysław Wiśniewski z klubu kibica Pierwsza Brygada.
- Najbardziej w całej sytuacji boli nas to, że w osaczonej grupie były również dzieci - dodaje Wiśniewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty