Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Stargard. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Stargard. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Działkowcy ze Stargardu i regionu skorzystali z finansowego wsparcia w ramach unijnego programu, którego dysponentem jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Ogrody Działkowe na Pomorzu Zachodnim otrzymały ponad 2 mln zł na inwestycje i utrzymanie. W stargardzkim Domu Kultury Kolejarza dokonano podsumowania projektu.

Program cieszył się dużą popularnością wśród działkowców. Halina Szymańska, prezes szczecińskiego oddziału Agencji podkreśla, że z dofinansowania skorzystały wszystkie stargardzkie ogrody działkowe.

- Agencji zaproponowano udział w realizacji tego zadania z uwagi na struktury, które mamy i na to, że jesteśmy w prawie każdym powiecie. To są pieniądze z funduszu spójności i tutaj bezpośrednio był zaangażowany minister Puda. Myśmy stali się beneficjentem tych środków, po to aby je później wydać na rzecz ogrodów działkowych - tłumaczy Szymańska.

Ogrody ubiegające się o dofinansowanie mogły otrzymać maksymalnie ponad 100 tys. zł. Przyznane granty wykorzystano na zakup sprzętu oraz inwestycje, których celem jest utrzymanie bioróżnorodności ogrodów.

W skali kraju podzielono łącznie 47 mln zł dla działkowców. Z tej możliwości skorzystało ponad pół tysiąca rodzinnych ogrodów działkowych.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty