Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dwa świnoujskie zabytki zyskały dofinansowanie z Polskiego Ładu. Łącznie miasto otrzymało milion 127 tysięcy złotych.
I tak na renowację kościoła w Przytorze przekazane zostanie 980 tysięcy, a na projekt renowacji latarni morskiej 147 tysięcy złotych. Piotr Piwowarczyk, członek Stowarzyszenia Miłośników Latarni Morskich przyznaje, że środki mają duże znaczenie w planach renowacji.

- Mamy nadzieję, że powstanie początek pięknego projektu, który spowoduje, że nasza latarnia znowu najmocniej rozbłyśnie, nie tylko nad polskim, ale i nad europejskim wybrzeżem, czyli będzie najpiękniejszą i najlepiej zagospodarowaną latanią i najbardziej atrakcyjną dla turystów - powiedział Piwowarczyk.

Piotr Piwowarczyk dodaje, że finalny efekt ma nie tylko znaczenie estetyczne, czy konserwatorskie, ale przede wszystkim historyczne. - W tym projekcie założyliśmy pełną rewitalizację tego, co jest w środku. Chcieliśmy przywrócić wnętrza do stanu z przełomu XIX i XX wieku, aby ci, którzy nas odwiedzają, poczuli się tak, jak w XIX wieku - dodaje Piwowarczyk.

Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład, edycji Programu Ochrony Zabytków.
Piotr Piwowarczyk, członek Stowarzyszenia Miłośników Latarni Morskich przyznaje, że środki mają duże znaczenie w planach renowacji.
Piotr Piwowarczyk dodaje, że finalny efekt ma nie tylko znaczenie estetyczne, czy konserwatorskie, ale przede wszystkim historyczne.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty