Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
framex.pl
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki powiedział, że wynik referendum 15 października może mieć istotne znaczenie dla przyszłości unijnego paktu migracyjnego.
Kownacki mówił w TVP INFO, że jeżeli Polacy powiedzą "nie" przyjmowaniu i relokacji nielegalnych migrantów, to podobne głosowania mogą się odbyć w innych krajach członkowskich.

- Chodzi o to, że jeśli to referendum będzie w Polsce wygrane, jeżeli Polacy - a wydaje mi się, że jesteśmy zgodni - nie chcą przyjmować migrantów, to takie referenda może odbędą się w przyszłości w innych państwach Unii i ten cały szalony pomysł elit europejskich. A jak nie, to będą opowieści: "my pomagamy Ukraińcom...". Nie tylko Polska, ale też inne kraje, które pomagały Ukraińcom nie dostały pomocy z Brukseli, bo Bruksela ma w nosie Ukraińców, bo Bruksela realizuje niemiecki interes. I temu interesowi trzeba powiedzieć kategoryczne "nie" i do tego referendum trzeba pójść - argumentował.

Referendum odbędzie się wraz z wyborami parlamentarnymi 15 października.

Cztery pytania będą dotyczyć wyprzedaży majątku państwowego, wieku emerytalnego, przyjęcia nielegalnych migrantów, a także likwidacji bariery na granicy polsko-białoruskiej.
Nie tylko Polska, ale też inne kraje, które pomagały Ukraińcom nie dostały pomocy z Brukseli, bo Bruksela ma w nosie Ukraińców, bo Bruksela realizuje niemiecki interes. I temu interesowi trzeba powiedzieć kategoryczne "nie" i do tego referendum trzeba pójść - argumentował.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty