Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
framex.pl
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Blisko pół miliona złotych za roczną dzierżawę kołobrzeskich kortów tenisowych. Miasto wyłoniło firmę, która zajmie się obiektem przez najbliższe lata.
Siedmiu oferentów stanęło do przetargu ogłoszonego przez kołobrzeski magistrat. Stawką były miejskie korty tenisowe. Cenę wywoławczą ustalono na ponad 111 tysięcy złotych rocznie, chociaż dotychczasowy dzierżawca na mocy umowy z 2014 roku płacił miastu około 13 tysięcy. Stawkę mocno wywindowała jednak możliwość otwarcia na terenie kortów sezonowej restauracji.

Biorąc pod uwagę położenie kortów tuż przy ruchliwej promenadzie i zaledwie 100 metrów od morza nie może dziwić, że zainteresowanie przetargiem mocno wzrosło wśród lokalnych przedsiębiorców. W licytacji cena wywoławcza szybko została przebita, a oferta zwycięska sięgnęła 463 tysięcy 600 złotych netto za rok dzierżawy.

Aby korty nie utraciły jednak swojej zasadniczej funkcji, umowa z miastem obliguje dzierżawcę do prowadzenia szkolenia dzieci i młodzieży. Na terenie kortów zakazany jest również handel pamiątkami. Umowa obowiązywać będzie przez 9 lat.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty