Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
framex.pl

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zmiany miejsc głosowania może spodziewać się część mieszkańców Stargardu, którzy już za niespełna dwa tygodnie wezmą udział w tegorocznych wyborach parlamentarnych.
Informując o zmianach samorząd przypomina też, że osoby planujące głosowanie poza miejscem zamieszkania, stosowny wniosek mogą złożyć do 12 października w Ratuszu przy Rynku Staromiejskim.

Zdzisław Rygiel, Sekretarz Miasta, podkreśla, że w dniu wyborów zmienią się siedziby niektórych komisji obwodowych.

- Chodzi o mieszkańców takich ulic jak: Andersa, Sikorskiego, Bydgoskiej... Będziemy bezpośrednio docierać do tych osób z informacją o tym, że nie będą już głosować w rejonie dróg powiatowych i wojewódzkich, przy ul. Bydgoskiej, tylko ich komisja wyborcza będzie znajdowała się w muzeum, przy Rynku Staromiejskim. Większa zmiana nastąpi dla mieszkańców ul. Brzozowej, Polnej, Modrzewiowej i wszystkich tych ulic, które są pomiędzy ulicą Brzozową a Reymonta. Do tej pory te osoby głosowały w Środowiskowym Domu przy ulicy Brzozowej, natomiast teraz, z uwagi na trwający remont w tym obiekcie, komisja obwodowa znajdzie się w Szkole Podstawowej numer 3 - informuje Rygiel.

Natomiast mieszkańcy części osiedla „Zachód", zamiast w budynku miejskiego żłobka, zagłosują w Szkole Podstawowej nr 2. Poza tym sieć innych komisji nie ulegnie zmianie.

Mieszkańcy Stargardu będą mogli głosować łącznie w 34 obwodach wyborczych,
Relacja Marka Synowieckiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty