Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Wizyta w Starym Czarnowie i Gryfinie oraz spotkanie z dziennikarzami przed budynkami stargardzkiego zakładu karnego. Minister sprawiedliwości odwiedził Pomorze Zachodnie.
Przed siedzibą Zespołu Elektrowni Dolna Odra, Zbigniew Ziobro upomniał się o utrzymanie miejsc pracy. W jego ocenie, wprowadzony w życie unijny pakiet klimatyczny zagraża przyszłości elektrowni.

Zbigniew Ziobro pytany, na jakich podstawach opiera obawy o miejsca pracy w Dolnej Odrze, wskazywał na konsekwencje unijnej polityki klimatycznej. - Dlatego, że oni chcą likwidować wszystkie elektrownie węglowe. To jest szaleństwo, które w pełni popiera Platforma Obywatelska i SLD w Parlamencie Europejskim. Proszę popatrzeć na ich głosowania. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Nie możemy się na to zgodzić. Nie możemy na to pozwolić. Chcemy, by Unia Europejska wracała do swoich korzeni. Chcemy, żeby Polska była w UE, ale w takiej, która nie miesza się do wszystkiego.

Towarzyszący ministrowi sprawiedliwości Dariusz Matecki wskazywał natomiast gotowe rozwiązanie zabezpieczające przyszłość Dolnej Odry. - Węglowa Elektrownia Dolna Odra jest przewidziana do włączenia w struktury Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, ale niestety polski Senat przedłużał i przez to w tej kadencji nie zostało to jeszcze przyjęte. Pytanie do pana marszałka Tomasza Grodzkiego, dlaczego nie dopuścił do tego, że dziś ci wszyscy pracownicy mogliby czuć się stuprocentowo bezpiecznie, że ich miejsca pracy w tej węglowej elektrowni będą zapewnione. Bo my, jako rząd Zjednoczonej Prawicy, do tego zmierzamy - podkreślił Matecki.

Wybudowane w Dolnej Odrze nowe bloki energetyczne zostały podłączone niedawno do sieci gazowej. Mają produkować prąd jeszcze w tym roku.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty