Będą dodatkowe lokale wyborcze w gminie Trzcińsko-Zdrój. Ich liczba wzrośnie z czterech do siedmiu. Utworzone zostaną w Góralicach, Stołecznej i w Piasecznie.
Głosującym zapewniony zostanie także bezpłatnych dojazd do tych lokali - zapewnia Bartłomiej Wróbel, burmistrz Trzcińska-Zdroju.
- Tutaj też będzie dowóz. Dwa kursy podczas dnia w którym będzie głosowanie. Do tego spełnione będą wszystkie warunki, które dla niepełnosprawnych lokale muszą spełniać - mówi Wróbel.
Do tej pory mieszkańcy tych wsi musieli dojeżdżać nawet kilkanaście kilometrów aby oddać swój głos - dodaje burmistrz Trzcińska-Zdroju.
- Mieszkańcy musieli dojeżdżać własnymi środkami transportu. Odległości były różne, bo od 5 do 7 kilometrów. Nawet do 15 km, bo tutaj Chełm Górny i Chełm Dolny, takie mamy oddalone miejscowości. Każdy dojeżdżał we własnym zakresie. W tym momencie dojazd jest po stronie organizatora wyborów, czyli państwa polskiego - mówi Bartłomiej Wróbel.
W całej Polsce utworzonych zostanie około 3500 nowych miejsc do głosowania.
- Tutaj też będzie dowóz. Dwa kursy podczas dnia w którym będzie głosowanie. Do tego spełnione będą wszystkie warunki, które dla niepełnosprawnych lokale muszą spełniać - mówi Wróbel.
Do tej pory mieszkańcy tych wsi musieli dojeżdżać nawet kilkanaście kilometrów aby oddać swój głos - dodaje burmistrz Trzcińska-Zdroju.
- Mieszkańcy musieli dojeżdżać własnymi środkami transportu. Odległości były różne, bo od 5 do 7 kilometrów. Nawet do 15 km, bo tutaj Chełm Górny i Chełm Dolny, takie mamy oddalone miejscowości. Każdy dojeżdżał we własnym zakresie. W tym momencie dojazd jest po stronie organizatora wyborów, czyli państwa polskiego - mówi Bartłomiej Wróbel.
W całej Polsce utworzonych zostanie około 3500 nowych miejsc do głosowania.

Radio Szczecin