Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Ponad 160 laptopów trafiło we wtorek do czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Dębnie. To w ramach rządowego programu "Laptop dla ucznia".
Zakłada on, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej otrzyma go bezpłatnie do końca roku. Zapytaliśmy 10-latków, do czego będą im służyły komputery.

- Na pewno do uczenia i pisania historii. Będę też grał i rozmawiał z przyjaciółmi. Na pewno nauczę się kilku nowych rzeczy - to głosy uczniów.

Rodzice uczniów, którzy dostali komputery, chwalą rządowy program. - O ile będzie służył jako pomoc do nauki, to jak najbardziej jestem za. Nie każdego rodzica stać na zakup nowego laptopa. Wydaje mi się, że to bardzo ważne dla czwartoklasisty. Nie każde dziecko ma w domu komputer - dodają rodzice.

Rządowy program "Laptop dla ucznia" coraz bardziej walczy z wykluczeniem cyfrowym dzieci w naszej gminie - podkreśla burmistrz Dębna Grzegorz Kubicki. - Nie każde dziecko w rodzinie ma komputer, zapotrzebowanie jest jeszcze olbrzymie, ale wierzę, że będziemy to wspólnie wyrównywać.

- Inwestycja w laptopy to również inwestycja w nasze dzieci, w naszą przyszłość. Przecież te dzieciaki, korzystając z tych laptopów, będą mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Będą się mogły uczyć, bawić. Myślę, że to fantastyczny program - powiedział Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

W ramach rządowego programu "Laptop dla ucznia" rozdanych zostanie w Polsce prawie 400 tysięcy laptopów za kwotę prawie 1,5 miliarda złotych.
Ponad 160 laptopów trafiło we wtorek do czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Dębnie. To w ramach rządowego programu "Laptop dla ucznia". Zapytaliśmy 10-latków, do czego będą im służyły komputery.
Rodzice uczniów, którzy dostali komputery, chwalą rządowy program.
Rządowy program "Laptop dla ucznia" coraz bardziej walczy z wykluczeniem cyfrowym dzieci w naszej gminie - podkreśla burmistrz Dębna Grzegorz Kubicki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty