Zamykanie tunelu to normalna procedura - zapewnia Zarząd Dróg Miejskich w Świnoujściu. W piątek w nocy między 1 a 4 rano przejazd stałą przeprawą między wyspami Wolin i Uznam będzie niemożliwy.
W tym czasie prowadzone będą prace serwisowe - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dyrektor Zarządu Dróg Paweł Szynkaruk.
- W momencie odbioru tunelu wykonawca zastrzegł, że prawdopodobnie raz w tygodniu będzie potrzeba zamykania go, do wykonywania prac serwisowych. Nie miało to miejsce co tydzień, było rzadziej. Teraz mamy co tydzień. W czasie dzisiejszej nocy będą prowadzone prace na wysokości przy użyciu podnośników i dla bezpieczeństwa podróżujących tunel będzie zamknięty - mówił dyrektor Zarządu Dróg.
Paweł Szynkaruk dodaje, że w godzinach nocnych ruch jest niewielki i zamknięcie przeprawy nie powoduje utrudnień. W tym czasie kierowcy mogą korzystać z pomów Bielik w centrum miasta.
Tunel otwarto ponad trzy miesiące temu, do tej pory przejechało nim ponad 1,5 mln aut.
- W momencie odbioru tunelu wykonawca zastrzegł, że prawdopodobnie raz w tygodniu będzie potrzeba zamykania go, do wykonywania prac serwisowych. Nie miało to miejsce co tydzień, było rzadziej. Teraz mamy co tydzień. W czasie dzisiejszej nocy będą prowadzone prace na wysokości przy użyciu podnośników i dla bezpieczeństwa podróżujących tunel będzie zamknięty - mówił dyrektor Zarządu Dróg.
Paweł Szynkaruk dodaje, że w godzinach nocnych ruch jest niewielki i zamknięcie przeprawy nie powoduje utrudnień. W tym czasie kierowcy mogą korzystać z pomów Bielik w centrum miasta.
Tunel otwarto ponad trzy miesiące temu, do tej pory przejechało nim ponad 1,5 mln aut.

Radio Szczecin