Ostrożniej wydają pieniądze, choć nie widać, żeby byli biedniejsi. Tak burmistrz Międzyzdrojów - na naszej antenie - mówił o tym, jak polscy turyści gospodarują finansami podczas wakacji.
Zdaniem Mateusza Bobka, Polacy obecnie są bardziej zachowawczy. Jak mówił w porannej "Rozmowie pod Krawatem", to prawdopodobnie jeszcze ślad, który pozostawiła po sobie pandemia.
- Jesteśmy bardziej ostrożni, niż to było kilka lat temu. To też jest efekt pandemii, i tej niepewności co będzie dalej. Po raz pierwszy społeczeństwo tego doświadczyło. Przecież byliśmy zamknięci 3 - 4 miesiące i to wtedy, kiedy był ten sezon wakacyjny - tłumaczył Bobek.
Na początku wakacji Polacy planowali wydać na wypoczynek przeciętnie o ponad 250 złotych więcej niż przed rokiem. Zakładali, że przeznaczą na nie około 1600 złotych.
- Jesteśmy bardziej ostrożni, niż to było kilka lat temu. To też jest efekt pandemii, i tej niepewności co będzie dalej. Po raz pierwszy społeczeństwo tego doświadczyło. Przecież byliśmy zamknięci 3 - 4 miesiące i to wtedy, kiedy był ten sezon wakacyjny - tłumaczył Bobek.
Na początku wakacji Polacy planowali wydać na wypoczynek przeciętnie o ponad 250 złotych więcej niż przed rokiem. Zakładali, że przeznaczą na nie około 1600 złotych.

Radio Szczecin