Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Dobra wiadomość dla fanów piłki nożnej z Kołobrzegu. Miejscowy stadion przejdzie modernizację.
O konieczności modernizacji obiektu w mieście mówiło się od wielu miesięcy. Kluczem było pozyskanie pieniędzy przez miejscowy samorząd. Poseł Czesław Hoc poinformował w sobotę, że miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 10 milionów złotych z dwóch rządowych źródeł.

- Pierwsze źródło to Polski Ład Inwestycje Strategiczne w kwocie 8 mln złotych i drugie źródło Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki praktycznie 2 mln złotych - wymienia Hoc.

O tym, co zmieni się na obiekcie mówi Ewa Pełechata, wiceprezydent Kołobrzegu do spraw gospodarczych.

- Nasz stadion zostanie zmodernizowany w zakresie podgrzewania płyty boiska, wymiany murawy na nową, hybrydową, zmodernizowane zostaną również nasze trybuny i głównie oświetlenie - dodaje Pełechata.

Ze stadionu korzystają głównie piłkarze Kotwicy, którzy są obecnie wiceliderem II ligi. Modernizacja obiektu sprawi, że będzie spełniał on kryteria licencyjne na poziomie I ligi.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty