Na nowe schronisko dla zwierząt w Kołobrzegu trzeba będzie poczekać. Miasto wciąż nie pozyskało działki pod budowę nowego obiektu.
Nowe schronisko ma powstać w podkołobrzeskim Rościęcinie, tuż przy drodze ekspresowej S6. Miasto od miesięcy próbuje pozyskać tereny od KOWR-u na zasadzie zamiany gruntów.
Tu pojawił się jednak problem z wyceną nieruchomości - mówi Wojciech Hercka z wydziału gospodarki nieruchomościami Urzędu Miasta.
- Ze względu na charakter schroniska, charakter tej nieruchomości, po prostu nie ma transakcji na rynku, nawet ogólnopolskim i rzeczoznawcy odmawiają. Nie są zainteresowani tego typu wyceną - mówi Hercka.
Całą procedurę miasto planuje zamknąć wiosną przyszłego roku. Wówczas ogłoszony zostanie przetarg na zaprojektowanie nowego obiektu i drogi dojazdowej, co potrwa kolejny rok.
W związku z tym konieczna była modernizacja dotychczasowego schroniska - mówi Karol Królikowski, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i lokalowej.
- Blaszak, w którym były pieski, został już wyłączony z użytkowania i tam już zwierząt nie ma. Żeby można było to zrobić, to zostały zmodernizowane wybiegi - mówi Królikowski.
Wbicie pierwszej łopaty na budowie nowego schroniska planowane jest na 2025 rok, a inwestycja powinna zakończyć się w roku 2026.
Tu pojawił się jednak problem z wyceną nieruchomości - mówi Wojciech Hercka z wydziału gospodarki nieruchomościami Urzędu Miasta.
- Ze względu na charakter schroniska, charakter tej nieruchomości, po prostu nie ma transakcji na rynku, nawet ogólnopolskim i rzeczoznawcy odmawiają. Nie są zainteresowani tego typu wyceną - mówi Hercka.
Całą procedurę miasto planuje zamknąć wiosną przyszłego roku. Wówczas ogłoszony zostanie przetarg na zaprojektowanie nowego obiektu i drogi dojazdowej, co potrwa kolejny rok.
W związku z tym konieczna była modernizacja dotychczasowego schroniska - mówi Karol Królikowski, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i lokalowej.
- Blaszak, w którym były pieski, został już wyłączony z użytkowania i tam już zwierząt nie ma. Żeby można było to zrobić, to zostały zmodernizowane wybiegi - mówi Królikowski.
Wbicie pierwszej łopaty na budowie nowego schroniska planowane jest na 2025 rok, a inwestycja powinna zakończyć się w roku 2026.

Radio Szczecin