Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Jak wyniki wyborów komentują politycy z regionu? Nasz reporter rozmawiał z liderami największych partii z okręgu koszalińsko-kołobrzeskiego.
Wyczekiwanie na ostateczne wyniki i duma z pracy wykonanej w ostatnich latach - takie nastroje panują od niedzieli w kołobrzeskim sztabie Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Czesław Hoc, „jedynka” PiS-u w okręgu 40 mówi, że zdaje sobie sprawę z możliwego podziału mandatów, jednak dla niego ważne jest to, co udało się zrealizować jego partii w ostatnich latach.

- Jestem pewien, że przede wszystkim te programy, które dla stworzyło Prawo i Sprawiedliwość, one będą kontynuowane. To jest dobra informacja dla Polski, bo nikt się nie odważy, żeby jakikolwiek program zubożyć albo zlikwidować - mówi Hoc.

Z kolei Janusz Gromek z Koalicji Obywatelskiej nie szczędzi krytyki dla Prawa i Sprawiedliwości licząc na to, że dotychczasowa opozycja utworzy nowy rząd.

- Chcemy naprawiać tę Polskę, co przez 8 lat rząd PiS źle zrobił. I to z demokracją, z zatrudnieniami, ze spółkami, z rozdawnictwem, bez KPO, z wymiarem sprawiedliwości, z oświatą, ze służbą zdrowia - mówi Gromek.

Po przeliczeniu głosów z blisko 64% obwodów w okręgu 40 prowadzi Koalicja Obywatelska (34,68%) z przewagą niespełna jednego procenta nad Prawem i Sprawiedliwością (33,77%).
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty