Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Wystawę będącą hołdem dla polskich żołnierzy, którzy zostali poszkodowani podczas służby - poza granicami kraju - można oglądać w Kołobrzegu. Odwiedził ją nasz reporter.
Wystawę pt. "Żołnierz zawsze, mimo wszystko" można oglądać od środy w Muzeum Oręża Polskiego. Składa się ona z prezentacji sylwetek 14 weteranów misji zagranicznych.

Rafał Lis ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju mówi, że na miejscu przygotowano opisy i doświadczenia żołnierzy, którzy zostali ranni, ale przetrwali i pozostali w służbie.

- Możemy obejrzeć bilbordy z żołnierzami, którzy byli na misjach w Jugosławii, na Bliskim Wschodzie, w Iraku, w Afganistanie i którzy zostali ciężko ranni podczas wykonywania swoich zdań mandatowych - tłumaczy Lis.

Jednym z bohaterów wystawy jest plutonowy Rafał Sidorczuk: - Siódma zmiana PKW Afganistan 2010 rok. Niestety, po miesiącu bycia tam zostałem ranny. Wybuchł pod pojazdem opancerzonym Rosomak. Niestety uszczerbek na zdrowiu tak duży, że kręgosłup nie wytrzymał.

Wystawa ma uświadomić, zwłaszcza najmłodszemu pokoleniu, trudy z jakimi wiąże się służba w wojsku. To okazja na zapoznanie się z doświadczeniami tych, którzy w czasie misji zostali zranieni zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Ekspozycja czeka na zwiedzających w oddziale Dzieje Oręża Polskiego przy ul. Emilii Gierczak.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty