Taką decyzję podjęła starosta stargardzki z porozumieniu z Polskim Związkiem Łowieckim, po sygnałach od mieszkańców.
Ci skarżyli się na zagrożenie ze strony dzikich zwierząt.
Pułapki na dziki będą montowane w najbliższych dniach w rejonach m.in.: ul. Brzozowej, Podleśnej, Dalekiej, Grudziądzkiej i Usługowej. Rozsypywana będzie również zanęta.
Jak informuje starostwo, decyzja dotyczy odłowienia zwierząt wraz z uśmierceniem.
Akcja potrwa do 15 grudnia.
Pułapki na dziki będą montowane w najbliższych dniach w rejonach m.in.: ul. Brzozowej, Podleśnej, Dalekiej, Grudziądzkiej i Usługowej. Rozsypywana będzie również zanęta.
Jak informuje starostwo, decyzja dotyczy odłowienia zwierząt wraz z uśmierceniem.
Akcja potrwa do 15 grudnia.

Radio Szczecin