Cztery radary zostaną zamontowane w gminie Kołbaskowo. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo na drogach i pieszych.
Urządzenia będą nie tylko mierzyły prędkość z jaką poruszają się pojazdy, ale też wyświetlały wynik.
Dwa pojawią się w Przylepie, w pobliżu szkoły, a po jednym w Kurowie i Siadle Górnym. To miejsca gdzie są wyremontowane drogi, a kierowcy tam nagminnie przekraczają prędkość.
Zamontowane zostaną jeszcze w tym roku.
Dodatkowo w Przylepie przy szkole oraz w Siadle Górnym przy świetlicy pojawią się nowe przejścia dla pieszych.
Projekt pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gminie Kołbaskowo” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.
Dwa pojawią się w Przylepie, w pobliżu szkoły, a po jednym w Kurowie i Siadle Górnym. To miejsca gdzie są wyremontowane drogi, a kierowcy tam nagminnie przekraczają prędkość.
Zamontowane zostaną jeszcze w tym roku.
Dodatkowo w Przylepie przy szkole oraz w Siadle Górnym przy świetlicy pojawią się nowe przejścia dla pieszych.
Projekt pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gminie Kołbaskowo” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

Radio Szczecin