Policcy radni zgodzili się na wyemitowanie obligacji komunalnych. Decyzję podjęli podczas nadzwyczajnej sesji.
Chodzi o 15 mln złotych, środki potrzebne są na budowę infrastruktury Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Inwestycję na terenie Polic wyceniono na łączną kwotę 45 milionów złotych.
Gmina zobligowana jest do uregulowania wszystkich faktur związanych z realizowanymi inwestycjami do końca roku. W innym przypadku nie otrzyma dofinansowania w kwocie 15 milionów zł, które spłyną dopiero na przełomie marca lub kwietnia.
Pieniądze są potrzebne, bo gmina do tej pory nie otrzymała od Urzędu Marszałkowskiego dofinansowania unijnego na ten cel.
- Późno do nas ta informacja dotarła o tym, że środków w tym roku nie będzie. Aby sfinansować to przychodami pochodzącymi z obligacji niezbędne jest rozpoczęcie wcześniej procedury całego postępowania - mówi Janusz Zagórski, skarbnik gminy Police.
Za przyjęciem uchwały głosowało 12 radnych, 6 się wstrzymało.
Gmina zobligowana jest do uregulowania wszystkich faktur związanych z realizowanymi inwestycjami do końca roku. W innym przypadku nie otrzyma dofinansowania w kwocie 15 milionów zł, które spłyną dopiero na przełomie marca lub kwietnia.
Pieniądze są potrzebne, bo gmina do tej pory nie otrzymała od Urzędu Marszałkowskiego dofinansowania unijnego na ten cel.
- Późno do nas ta informacja dotarła o tym, że środków w tym roku nie będzie. Aby sfinansować to przychodami pochodzącymi z obligacji niezbędne jest rozpoczęcie wcześniej procedury całego postępowania - mówi Janusz Zagórski, skarbnik gminy Police.
Za przyjęciem uchwały głosowało 12 radnych, 6 się wstrzymało.

Radio Szczecin