Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Inspektor Szymon Sędzik. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Inspektor Szymon Sędzik. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Priorytetem ma być współpraca z mieszkańcami - zapowiedział nowy komendant wojewódzki policji w Szczecinie. W środę inspektor Szymon Sędzik objął stanowisko.
Poprzedni komendant insp. Ryszard Gan spędził na służbie ponad 30 lat. Stanowisko komendanta pełnił przez miesiąc - teraz odchodzi na emeryturę.

- Kiedy po zasadzie jednej z pierwszych interwencji udało się pomóc innemu człowiekowi, który znalazł się w trudnej sytuacji, w potrzebie, wtedy urodziła się myśl, że warto zostać policjantem. Marzeń jest mnóstwo, natomiast nawet pułkownik ma w domu generała i myślę, że to będzie czas nadrabiać te 30 lat zaległości wobec rodziny - mówi Gan.

Dla inspektora Szymona Sędzika, nowego komendanta, ważne będą też kwestie protestów rolniczych.

- Priorytetowym zadaniem jest kwestia związana z trwającymi protestami rolników i zapewnieniem drożności ciągów komunikacyjnych na terenie naszego garnizonu. Te działania już są prowadzone. Będziemy je z całą pewnością kontynuować i dołożymy wszelkich starań, żeby te utrudnienia były możliwie jak najmniejsze dla wszystkich użytkowników - mówi Sędzika.

Nowy inspektor Szymon Sędzik pełni służbę od ponad 20 lat. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy komendanta miejskiego policji w Lesznie.
Stanowisko komendanta pełnił przez miesiąc - teraz odchodzi na emeryturę.
Dla nowego komendanta ważne będą też kwestie protestów rolniczych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty