Od 15 lutego do końca kwietnia można rozliczać się z fiskusem za ubiegły rok. W usłudze Twój e-PIT zostały udostępnione wstępnie wypełnione deklaracje najpopularniejszych formularzy.
Wiceminister finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej Marcin Łoboda zachęca do rozliczania się z zapłaconego podatku drogą elektroniczną. Podkreśla, że takie rozwiązanie jest bezpieczne, wygodniejsze oraz pozwala na oszczędność czasu.
Zastępca szefa KAS Małgorzata Krok mówi, że w usłudze e-PIT są udostępnione zeznania podatkowe dla przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej.
Jeśli ktoś do końca kwietnia nie zaakceptuje wstępnie wypełnionego zeznania, PIT-y 37 i 38 zostaną automatycznie zaakceptowane i wysłane. Natomiast formularze PIT-28, PIT-36 i PIT-36L nie będą automatycznie akceptowane. To oznacza, że trzeba je uzupełnić i zaakceptować.
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że rozliczając się z urzędem możemy przekazać 1,5 procent naszego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Przekazanie części podatku nic nas nie kosztuje, a dzięki temu możemy wesprzeć ważną dla nas sprawę. Rzecznik szefa KAS Justyna Pasieczyńska tłumaczy, że proces przekazania podatku jest bardzo prosty. Wystarczy wskazać w zeznaniu podatkowym wybraną organizację i podać jej numer KRS. Podatnicy, którzy skorzystali z tej możliwości w ubiegłym roku, będą mogli skorzystać z automatycznego uzupełnienia KRS organizacji wskazanej w zeszłym roku.
Wykaz wszystkich Organizacji Pożytku Publicznego znajduje się stronię Narodowego Instytutu Wolności. 1,5 procent naszego podatku możemy przekazać tylko na jedną organizację.
Wiceminister finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej Marcin Łoboda zachęca do rozliczania się z zapłaconego podatku drogą elektroniczną.
Zastępca szefa KAS Małgorzata Krok mówi, że w usłudze e-PIT są udostępnione zeznania podatkowe dla przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej.