Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Dwa urządzenia w autobusie mogą nam pomóc w nagłych przypadkach - to przycisk alarmowy i mechanizm awaryjnego otwierania drzwi.
Przypominamy o tym po wypadku, który wywołał liczne komentarze naszych słuchaczy.

W szczecińskim autobusie linii B doszło w poniedziałek do wypadku. Senior został przytrzaśnięty drzwiami i trafił do szpitala. Zapytaliśmy szczecinian, czy wiedzą, co robić w takich sytuacjach.

- Pukamy do tego kierowcy. - Trzeba próbować nacisnąć ten przycisk alarmowy. - Sama byłam w takiej sytuacji i miałam panikę w oczach. Nie jest to fajna sytuacja - mówią mieszkańcy.

Miejskie spółki komunikacyjne nie komentują sprawy poniedziałkowego wypadku ze względu na dobro śledztwa. Natomiast rzecznik Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Dąbie Wojciech Jachim przypomina, że przycisk alarmowy to sygnał dla kierowcy.

- Trzykrotne naciśnięcie powoduje, że kierowca powinien zatrzymać autobus i zareagować - tłumaczy Jachim.

Mechanizm awaryjnego otwierania drzwi również może być pomocny. Przycisku alarmowego powinniśmy szukać przy drzwiach autobusu.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski
Relacja Mateusza Rzepeckiego [Radio Szczecin]
Relacja Mateusza Rzepeckiego z programu "Tematy i Muzyka".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty