Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Od 25 lat z Ustronia Morskiego wyrusza rowerowy rajd do Lasu Kołobrzeskiego. Jego celem są dwa dęby należące do najstarszych w Polsce.
Tym razem na rowery wsiadła grupa licząca ponad 30 osób. Kinga Kurkowska z Urzędu Gminy Ustronie Morskie mówi, że poza aktywnym spędzeniem czasu zgłębią one historię dwóch dębów: Warcisława i Bolesława.

- Wielosetletni można powiedzieć, 800 i 600 lat. Dęby, które w 2000 roku przeszły tak zwany chrzest, czyli w ćwierć wieku temu otrzymały nazwę - mówi Kurkowska.

Wśród uczestników są zarówno turyści, jak i miejscowi.

- Jesteśmy 800 kilometrów stąd. Przyjechaliśmy z Jaworza i dowiedzieliśmy się, że jest rajd rowerowy, dlatego postanowiliśmy brać w nim udział. - Lubię okoliczności przyrody, las jest bardzo piękny - mówią uczestnicy.

Bolesław uznawany był za jedno z najstarszych drzew liściastych w kraju, w 2016 roku został powalony przez wichurę. Cały czas jest jednak pomnikiem przyrody. Jego wysokość to 32 metry, a obwód pnia wynosi 691 centymetrów.

Edycja tekstu: Michał Król
Relacja Przemysława Polanina.
Relacja Przemysława Polanina z programu Tematy i Muzyka (TiM)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty