Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji » ARCHIWUM 2025
Zaprasza Janusz Wilczyński
Nasza Słuchaczka, Pani Anna, krytykuje lokalizację jarmarku bożonarodzeniowego w Szczecinie w Alei Kwiatowej i na Placu Adamowicza (tegoroczna edycja wydarzenia ruszy 28 listopada). Wskazuje, że tłok, hałas przejeżdżających aut, przedzielenie stoisk al.Niepodległości zabija świąteczny klimat. Proponuje zmianę: umiejscowienie jarmarku albo na Wałach Chrobrego albo na Jasnych Błoniach. Co na to organizator Żegluga Szczecińska - Turystyka i Wydarzenia? Rozmawiamy z rzecznikiem prasowym tej spółki Maciejem Homisem.

Prezydent Karol Nawrocki zawetował powołanie Parku Narodowego Dolina Dolnej Odry. Jednak Park powstanie. Tę informację potwierdziła wczoraj w Szczecinie ministra Klimatu Paulina Hening-Kloska. Tę wiadomość skomentuje Ryszard Matecki - grafik, ilustrator, członek grupy inicjatywnej Parku Narodowego Dolina Dolnej Odry. Naszego gościa zapytamy, jak ocenia "plan B" dla powołania parku.

Rząd przygotował zmiany w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Będą kadencje zarządów i rad nadzorczych oraz ograniczenie osób, które będą mogły być pełnomocnikami członków podczas walnych zgromadzeń. W walnych zgromadzeniach członkowie będą mogli uczestniczyć on-line. Spółdzielcy mają mieć dostęp do wszystkich dokumentów spółdzielni. Czy wprowadzane zmiany (przed wejściem w życie trafią do parlamentu, a potem na biurko prezydenta) umożliwią członkom spółdzielni łatwe wypisanie się z niej i utworzenie wspólnoty mieszkaniowej? Naszym gościem jest Adam Rymski ze stowarzyszenia Razem dla Targówka.

Nasz słuchacz na jednej ze stacji paliw tuż przy granicy z Niemcami w Lubieszynie kupił benzynę o 83 grosze za litr taniej niż gdyby zatankował w centrum Szczecina. Na tankowaniu zaoszczędził 27 złotych! Czy takie różnice w cenie to powód do interwencji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Naszym gościem jest Jakub Bogucki - analityk rynku paliw z firmy e-Petrol.

Wracamy do sprawy gruntownej modernizacji ulic Krzemiennnej i Smoczej w Podjuchach. Słuchacz pyta, czy po położeniu pierwszej warstwy bitumicznej, od razu położona zostanie ostateczna warstwa ścieralna, a ruch na takim odcinku zostanie przywrócony. Konkretnie chodzi o część pomiędzy ulicami Floriana Szarego a Mariana Falskiego. Rozmowa z Piotrem Zielińskim ze Szczecińskich Inwestycji Miejskich.




 

Zobacz także

2025-12-30, godz. 11:53 30.12.2025 Nasz Słuchacz został zatrzymany przez patrol policji w nocy 23 grudnia - ma zastrzeżenie dot. samej procedury - czy policjant np. musi przedstawić powód zatrzymania?… » więcej 2025-12-29, godz. 10:24 29.12.2025 W audycji powróciliśmy do sprawy dwóch starych jednostek pływających, które zacumowane są przy Moście Długim w Szczecinie. Naszym gościem był kierownik… » więcej 2025-12-23, godz. 11:53 23.12.2025 Nasz Słuchacz zastanawia się, jaki los czeka 2 wraki statków zacumowanych przy Moście Długim - w kwietniu interpelację w tej sprawie napisał radny Rady… » więcej 2025-12-22, godz. 11:27 22.12.2025 W Szczecinie ruszyła akcja "Złota Rączka dla Seniora" - skierowany on jest do osób, które ze względu na wiek, zdrowie lub niepełnosprawność wymagają… » więcej 2025-12-19, godz. 10:19 19.12.2025 Rozdajemy czujniki czadu przekazane przez naszego wiernego Słuchacza Pana Sławomira Łukaszewskiego. Serdecznie dziękujemy! Przed nami cztery dni do Wigilii… » więcej 2025-12-18, godz. 11:52 18.12.2025 Leśnicy zapraszają w najbliższą sobotę do Glinnej - na specjalnie utworzonej i pielęgnowanej przez leśników plantacji będzie można samodzielnie wybrać… » więcej 2025-12-17, godz. 11:27 17.12.2025 Słupy które szpecą. W Czasie reakcji, na prośbę naszych Słuchaczy zajęliśmy się słupami na Alei Wyzwolenia i na Placu Grunwaldzkim. "(...) Zwracam… » więcej 2025-12-16, godz. 10:49 16.12.2025 Pan Sławomir Łukaszewski, nasz stały, wierny słuchacz ufundował cztery czujniki czadu dla naszych słuchaczy. Pan Sławomir jest naszym gościem. Mieszkańcy… » więcej 2025-12-15, godz. 10:44 15.12.2024 W audycji Czas Reakcji zaczynamy od kolei. Zadzwonił do nas słuchacz z informacją, że poranny pociąg jadący z Płot do Szczecina który powinien odjeżdżać… » więcej 2025-12-12, godz. 09:59 12.12.2025 Święty Mikołaj istnieje,na przykład w osobie pana Tomasza, naszego Słuchacza! Jego firma postanowiła przekazać nieodpłatnie fanom Czasu Reakcji kolejne… » więcej
12345