Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji » ARCHIWUM - 2009
Prosimy o pomoc w sprawie chorego Igora Jeruzal. Chłopiec urodził się z wadą serca. Operację trzeba przeprowadzić przed ósmym miesiącem życia, a Igor ma teraz 6 miesięcy.

W polskich szpitalach kolejki są zbyt długie i nie ma szans na zoperowanie go w ciągu dwóch miesięcy. Mały pacjent czeka na operację w klinice Szpitala Uniwersyteckiego w Monachium.

Niestety, koszt operacji jest duży - około 20 tys. euro. Rodzinie i najbliższym brakuje jeszcze 50 tys. złotych. Jeśli chcą Państwo pomóc Igorowi, prosimy o kontakt z jego mamą - Karoliną pod numerem telefonu 600-702-944.
fot. arch. prywatne
fot. arch. prywatne
- Chciałbym przedstawić zdjęcia, które zrobiłem na parkingu przy trasie Szczecin-Chociwel - napisał do redakcji nasz słuchacz. - Trudno zrozumieć zachowanie i bezmyślność ludzi.
Dzikie wysypisko w Puszczy Bukowej. Fot. arch. prywatne.
Dzikie wysypisko w Puszczy Bukowej. Fot. arch. prywatne.
- Jadąc rowerem w pewnym momencie natknąłem się na taki oto widok - napisał w liście do redakcji Pan Mariusz. - Dokładnie naprzeciw Głazu Krajoznawców ktoś wysypał kilkanaście worków pełnych śmieci prosto do puszczy. Brak mi słów żeby opisać to co zobaczyłem. Jak można zrobić coś takiego?
Wysypisko śmieci w pobliżu bloków spółdzielczych przy ulicy Malczewskiego. Fot. G.Kaźmierczak
Wysypisko śmieci w pobliżu bloków spółdzielczych przy ulicy Malczewskiego. Fot. G.Kaźmierczak
Taki obrazek można zobaczyć za piętrowym parkingiem w pobliżu Centrum Handlowego "Galaxy". Przy ogrodzeniu otaczającym plac budowy leżą stare butelki, papiery i inne odpady. Za blaszanym parkanem spółka Szarotki Development z Krakowa ma stawiać 20-piętrowy wieżowiec biurowo-konferencyjny z podziemnymi parkingami. Dlaczego nie dba o teren wokół placu budowy?