Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2017 - Migawka
MIGAWKA-Program z 31.12.17
Tytuł właściwie wszystko wyjaśnia - w tym czasie świąteczno-noworocznego odpoczynku zapraszamy do słuchania Migawki w której znajdziecie fragmenty programów z 2017 roku - rozmów z Gośćmi, relacji z Plenerów Migawki, wystaw i tak dalej. A propos Plenerów - spotkaliśmy się w 2017 roku dziesięć razy. Grudniowe fotografowanie tradycyjnie nadrobimy w styczniu, a i jeden "zaległy" Plener również się w 2018 roku odbędzie, tak aby pilnować tej liczby 12 plenerów na 12 miesięcy. W audycji za tydzień część druga podsumowania.

A z okazji Nowego Roku Wszystkiego Najlepszego na nadchodzące 12 miesięcy. Fotograficznie: oby nie zabrakło nam tematów do fotografowania!
Dla wszystkich słuchaczy Migawki, Fanów Fotografii Najlepsze Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Niech Mikołaj nie zapomni o tym, jakie prezenty sprawią nam największą frajdę - i niech świetnie się one sprawdzą w nadchodzącym, nie wątpimy, że fotograficznym roku 2018!

Sobie życzymy, aby nigdy nie zabrakło Gości do zaproszenia, wystaw do obejrzenia i Plenerów Migawki do wymyślenia!

Pozdrawiam
Andrzej Kutys

PS. Już teraz zapraszamy na dwie kolejne Migawki, dwie części fotograficznego podsumowania roku w audycji.
MIGAWKA-Program z 17.12.17
Tym razem w Migawce fotograf, który ukochał teatr. I jest to miłość z wzajemnością, bo Piotr Nykowski właśnie zdobył pierwsze miejsce w Konkursie Fotografii Teatralnej. Wygrały kadry, które Piotr Nykowski zarejestrował w trakcie prób do sztuki Teatru Współczesnego "Bzik. Ostatnia Minuta". Jury nagrodziło go za "oryginalny, konsekwentny i autorski sposób podążania za spektaklem, doskonale skomponowane kadry, umiejętność zapisywania nastrojów i emocji scenicznych oraz zdolność budzenia ich w widzach". Kadry Piotra Nykowskiego zobaczycie na jego stronie , posłuchajcie długiej rozmowy o fotografii teatralnej. I jeszcze polecamy inną rozmowę - bo w tegorocznej edycji Konkursu Fotografii Teatralnej nagrodzono także Piotra Gamdzyka za zdjęcie baletu Opery na Zamku - twórcę gościliśmy w Migawce .
MIGAWKA-Program z 10.12.17
Akurat w tym przypadku nie chodzi o wydarzenie związane ściśle z audycją o tej samej nazwie, której teraz słuchacie. Z drugiej strony, radiowa Migawka towarzyszy szczecińskim fotoreporterom od ich pierwszej wspólnej wystawy w Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki przy ulicy Niemierzyńskiej. Więc i na "Szóstej Migawce" oczywiście nie mogło nas zabraknąć. W tej audycji relacja z wernisażu wystawy, udało się też porozmawiać z większością Autorów, którzy wystawili swoje prace - w tym, naturalnie, fotoreporterami Radia Szczecin Weroniką Łyczywek oraz Olafem Nowickim.
MIGAWKA-Program z 03.12.17
Tę audycje rozpoczyna krótka relacja z ubiegłej niedzieli, ostatniej niedzieli listopada, kiedy to wybraliśmy się razem wszyscy na 105. Plener Migawki w szczecińskim Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki przy ulicy Niemierzyńskiej. Dzięki uprzejmości władz placówki, pomocy Wojciecha Felińskiego i osób pracujących w Muzeum, mogliśmy zrealizować temat "Czas na detal". W audycji także omówienie wybranych kadrów - tych, które widzicie tutaj, tuż pod akapitem. Niezmiennie jednakowoż namawiamy do przejrzenia wszystkich kadrów, które są w dziale Galeria Migawki.