Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2018 - Migawka
MIGAWKA-Program z 28.10.18
Trzeba przyznać, że to jednak dosyć niecodzienna sytuacja, gdy dwóch artystów pokazuje - na raz - dwie wspólne wystawy w Szczecinie. Naturalnie pytam o to gości Migawki - warto też zwrócić uwagę, że ekspozycja w Galerii R+ szczecińskiej Akademii Sztuki "Urban Surgery. I am not a Robot" to bardziej instalacja w której wykorzystano fotografie. Podobnie, choć klasycznie rozumianej fotografii tu jest więcej, także pokazywana w szczecińskiej Filharmonii ekspozycja "Incidental&Accidental. Między determinacją i przypadkiem" - również tu zdjęcie jest punktem wyjścia do twórczej obróbki. Zapraszam do słuchania rozmowy i polecam obie ekspozycje - a także wcześniejszą rozmowę z Leszkiem Szurkowskim w Migawce (znajdziecie ją tutaj ).
MIGAWKA-Program z 21.10.18
Dzięki uprzejmości szczecińskiego studia foto-team.pl spotkaliśmy się tam, aby porozmawiać o fotografiach, jakie przysłaliście po 114. Plenerze Migawki. Spotkanie, które zbiegło się z 10-cio leciem istnienia programu, poświęciliśmy na fotografowanie "Mojego Szczecina" z "żabiej perspektywy" i wieczorem. Trzy sposoby ujęcia tematu zaproponowały grupy twórcze z naszego miasta, odpowiednio Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne, Fotograficzna Grupa Twórcza "Kontur" oraz Fotoklub Zamek. Wybrane kadry macie pod tym akapitem z audycją, całość poniżej w Galerii. A na końcu ustaliliśmy nasze 115. "jesienne" spotkanie na Plenerze Migawki. Jeszcze jeden spacer po mieście nas czeka, w niedzielę 28 października spotykamy się na placu Solidarności.
MIGAWKA-Program z 14.10.18
Na początku tej Migawki krótka relacja z naszego spotkania przed siedzibą Radia Szczecin w alei Wojska Polskiego 73. Wspólne zdjęcie, dużo uśmiechu i nieco wspomnień z tych już 10 lat istnienia Migawki. Przez pierwsze pięć lat audycję współtworzył również szczeciński fotografik Artur Magdziarz, to on wymyślił Plenery Migawki. I na 114. już takim spotkaniu właśnie niniejszym byliśmy. A że zawsze po Plenerze wypada zdjęcia omówić, to korzystamy z zaproszenia studia foto-team.pl i właśnie tam się spotkajmy w czwartek 18 października o godzinie 17 aby wspólnie Wasze fotografie obejrzeć i o nich porozmawiać w przyjaznej atmosferze.
MIGAWKA-Program z 07.10.18
W momencie, gdy słyszycie te słowa, my, uczestnicy 114. Pleneru Migawki spacerujemy po Szczecinie z aparatami w ręce. 10 lat Migawki właśnie minęło, bez celebry, za to mam nadzieję, że powstaną fajne zdjęcia, wspólnie z grupami artystycznymi działającymi w mieście: Fotoklubem Zamek, Fotograficzną Grupą Twórczą Kontur oraz Szczecińskim Towarzystwem Fotograficznym. I a propos wymienionego właśnie STF-u - oni też świętują, 65 lat istnienia. W tym roku dużo się u nich dzieje, a właśnie wydali album Classic Cars - z rajdu rzeczonych zabytkowych aut który odwiedził Szczecin - fotografie są pokazywane też na wystawie w Starej Rzeźni na Łasztowni - a o ekspozycji opowiada Bodek Macal i Bogusz Borkowski z STF-u