Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Archiwum

Subiektywny Magazyn Aktualności Kulturalnych

zaprasza

Małgorzata Frymus

Szczecińskie obchody 70-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Lato w Teatrze -9 Letnia Akademia Teatralna w Stepnicy, XX Festiwal Słowian I Wikingów i Małgorzata Kopczyńska w TRAFO.
Rozmowy szczecińskie z Arturem Danielem Liskowackim". Autorami książki Przywracanie, wracanie są Jerzy Borowczyk i Michał Larek, posłowie napisał związany z Uniwersytetem Szczecińskim historyk, Eryk Krasucki. Promocja dziś (6.06.2014) w Muzach.
Focus Indonezjaczyli wystawa współczesnej sztuki Indonezji jutro w Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego.
Pomerania Ensamble w kościele Ewangelickim p/w św. Trójcy w niedzielę będzie promować swoją debiutancką płytę.
Kolekcja pamiątek szczecińskich Aleksego Pawlaka od wtorku (10.06.2014 godzina 17.00) do oglądania w Muzeum Historii Miasta.
Kolejna odsłona Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie rozpoczyna się już dziś. Trwa dokumentART czyli 22 Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych - dziś pierwszy blok filmów konkursowych. Łącznie publiczność zobaczy ponad 50 dokumentów. W Teatrze Kana kolejna odsłona Spotkań Teatralnych OKNO. Tym razem grupa z Japonii Teatr OM2. Jeszcze mam zaproszenie do Muzeum Narodowego do Muzeum Sztuki Współczesnej na wystawę "Rytuały przejścia" i do Filharmonii Szczecińskiej gdzie wystąpi znakomity wirtuoz skrzypiec, Szczecinianin Bartłomiej Nizioł
DokumentART w Szczecinie już we wtorek, ale już od czwartku można w kinie Zamek Zamku Książąt Pomorskich oglądać filmy Jacka Bromskiego. Na festiwalu premiera szczecińska najnowszej produkcji reżysera "Bilet na księżyc"
Szczegółowy program na: www.dokumentart.org
W SMAK-u jeszcze o spotkaniu z Henrykiem Wańkiem w Książnicy Pomorskiej i o premierach w naszych teatrach. Scena przy Swarożyca zaprasza na sztukę Johna Forda "Szkoda, że jesteś nierządnicą" w reżyserii Krzysztofa Prusa. Opera na Zamku zaś na baletowe "Cztery pory roku.
Premiery we Współczesnym "Diabeł" i Operze na Zamku "Bajkę ci opowiem", wystawy w Galerii Koński Kierat grafiki Ewy Czerwińskiej-Romanowskiej i Open Galery Wojtka Zielińskiego. I Cienie zapomnianych kultur w Kołbaczu.
1234