Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Na niedzielę, w dniu uroczystości pogrzebowych pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego - ogłoszono żałobę narodową. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Na niedzielę, w dniu uroczystości pogrzebowych pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego - ogłoszono żałobę narodową. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Niektóre spektakle teatralne odwołane, ale muzeum i większość kin w Szczecinie będzie w niedzielę czynna. Na 3 listopada, w dzień uroczystości pogrzebowych pierwszego niekomunistycznego premiera - Tadeusza Mazowieckiego - prezydent Bronisław Komorowski ogłosił żałobę narodową.
Z tego powodu Teatr Polski w Szczecinie odwołał wszystkie przedstawienia. Ci, którzy zarezerwowali już bilety mogą zmienić termin.

Otwarty będzie natomiast Teatr Współczesny, gdzie odbędą się dwa spektakle. W Pleciudze dzieci będą mogły zobaczyć jedno przedstawienie o godzinie 11.

Muzeum Narodowe pracuje normalnie. Filharmonia Szczecińska i Opera na Zamku w repertuarze na niedzielę nie miały zaplanowanych żadnych koncertów.

Kino Zamek jako jedyne odwołało seanse. Wszystkie multipleksy będą otwarte. Większość szczecińskich lokali, zresztą jak zwykle w niedzielę, będzie grać spokojniejszą muzykę.
Relacja Anny Łukaszek.

Zobacz także

2013-05-11, godz. 18:22 "Jak wam się podoba" w Polskim Jedna z najczęściej grywanych na świecie komedii Williama Shakespeare'a - 'Jak wam się podoba' - od soboty na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2013-05-11, godz. 12:33 Po Wschodzie przyszedł czas na Zachód Koncertem chorału bizantyjskiego rozpoczął się w piątek wieczorem X Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej. W Cerkwi prawosławnej pod wezwaniem św. Marcina wystąpił rumuński Chór Byzantion. » więcej 2013-05-10, godz. 18:03 Tak brzmi muzyka minionych wieków Koncertem chorału bizantyjskiego rozpocznie się w piątek X Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej. Wystąpi na nim pochodzący z Rumunii Chór Byzantion specjalizujący się w tradycyjnej muzyce bizantyjskiej i prawosławnej. » więcej 2013-05-10, godz. 17:45 Marszałek wybrał stypendystów. Jakie mają pomysły? Cykl koncertów w domach pomocy społecznej, wielki mural i przedstawienie teatralne - to stworzą stypendyści marszałka województwa zachodniopomorskiego. Trzech młodych artystów z naszego regionu odebrało w piątek czeki na 12 tysięcy… » więcej 2013-05-10, godz. 13:55 Kiedyś jego książki płonęły na stosach [WIDEO] Tablica poświęcona niemieckiemu pisarzowi-pacyfiście, Kurtowi Tucholskiemu, zostanie w piątek odsłonięta w Szczecinie. To kolejna akcja w ramach projektu 'Niezwykli szczecinianie i ich kamienice'. Pamiątkowa tabliczka zawisła na budynku… » więcej 2013-05-10, godz. 09:10 Sam wybierzesz repertuar w Filharmonii Mozart, Lutosławski, a może Penderecki? Szczecinianie będą decydować o tym, czego będziemy słuchać w nowej Filharmonii. Urząd miasta ogłosił właśnie konkurs dla mieszkańców na wymarzony repertuar. » więcej 2013-05-09, godz. 17:52 "Między nogami", czyli premiera Niekonsekwentnego Czterech aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie bierze na warsztat cztery komedie jednego z najbardziej niepokornych twórców starożytnej Grecji - Arystofanesa i tworzy z nich jeden spektakl pt. 'Między nogami'. Jego premiera w czwartek… » więcej 2013-05-09, godz. 16:59 Nowa powieść z językowym zacietrzewieniem 'Zamęt' to czwarta powieść szczecińsko-berlińskiego poety, prozaika i eseisty Krzysztofa Niewrzędy. Z pisarzem będzie można spotkać się w czwartek wieczorem w Galerii Piastów w Szczecinie. » więcej 2013-05-08, godz. 11:18 Salon literacki z opóźnieniem Salon literacki w lokalu po dawnym Empiku przy zbiegu ulic Krzywoustego i al. Wojska Polskiego w Szczecinie powstanie później niż planowano. » więcej 2013-05-08, godz. 10:56 Golec uOrkiestra w Radiu Szczecin [ZDJĘCIA, WIDEO] Łukasz Golec i Paweł Golec byli w środę gośćmi Radia Szczecin. To założyciele i liderzy działającej od 1998 roku Golec uOrkiestry. » więcej
509510511512513514515