Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Światowej sławy artysta-malarz, grafik i plakacista Rafał Olbiński prowadzi zajęcia z uczniami Liceum Plastycznego. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Światowej sławy artysta-malarz, grafik i plakacista Rafał Olbiński prowadzi zajęcia z uczniami Liceum Plastycznego. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
To mistrz więcej wyciąga ze spotkania z uczniami niż oni sami - tak jeden z najbardziej cenionych polskich artystów mówił w środowej audycji "Moje miasto, moja muzyka" o warsztatach, które prowadzi w Szczecinie.
Światowej sławy artysta-malarz, grafik i plakacista Rafał Olbiński prowadzi zajęcia z uczniami Liceum Plastycznego.

Jak podkreśla to, czego adepci mogą się od niego nauczyć, nie jest najważniejsze. To on liczy, że po spotkaniach będzie bogatszy o nowe doświadczenia. - Najbardziej uczy się ten, który uczy innych. Jeżeli młodzież będzie chciała mnie naśladować, to będzie ogromny komplement dla mnie - powiedział Olbiński.

Olbiński dodaje, że podczas tak krótkich spotkań trudno przekazać jakąś wiedzę. Podkreśla jednak, że licealiści są chętni do nauki.

- Mogę pokazać pewne mechanizmy czy zainspirować, co jest niesamowicie ważne. Jest w nich sporo entuzjazmu. Najważniejsza jest jednak cierpliwość, którą trudno nauczyć się w dwa dni - powiedział Olbiński.

Rafał Olbiński jest laureatem ponad stu nagród na międzynarodowych festiwalach. Namalował m.in. plakat reklamujący zlot wielkich żaglowców w Szczecinie w 2007 roku. Warsztaty z artystą potrwają do czwartku. W liceum można także oglądać wystawę jego prac.
Światowej sławy artysta-malarz, grafik i plakacista Rafał Olbiński prowadzi zajęcia z uczniami Liceum Plastycznego.
Olbiński dodaje, że podczas tak krótkich spotkań trudno przekazać jakąś wiedzę. Podkreśla jednak, że licealiści są chętni do nauki.
Posłuchaj rozmowy Marzeny Szóstak z Rafałem Olbińskim.

Zobacz także

2016-02-19, godz. 20:40 Harper Lee nie żyje Harper Lee, autorka powieści "Zabić drozda", zmarła w wieku 89 lat w Monroeville. » więcej 2016-02-19, godz. 07:07 Ostatni dzień Berlinale [WIDEO] Piątek jest ostatnim dniem pokazów filmów konkursowym na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. O główną nagrodę Złotego Niedźwiedzia ubiega się 18 filmów z niemal wszystkich kontynentów. Jest również film z Pols… » więcej 2016-02-18, godz. 21:48 Gwiazdy na Berlinale. Łowcy autografów nie próżnują Meryl Streep, Julianne Moore, George Clooney, Channing Tatum czy Colin Firth - to tylko niektóre gwiazdy 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Berlinale to gratka dla łowców autografów. » więcej 2016-02-18, godz. 12:31 Prawdziwe wyzwanie dla kinomanów w Berlinie 18 filmów walczy o Złotego i Srebrnego Niedźwiedzia na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, wśród nich "Zjednoczone stany miłości" Tomasza Wasilewskiego. » więcej 2016-02-17, godz. 12:09 Zmarł reżyser Andrzej Żuławski Zmarł reżyser filmowy Andrzej Żuławski - podał francuski dziennik „Le Figaro”. Chorował na nowotwór. » więcej 2016-02-17, godz. 07:18 Półmetek Berlinale i mocny faworyt z Włoch [ZDJĘCIA] 66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie już na półmetku. O Złotego i Srebrne Niedźwiedzie walczy w tym roku 18 filmów, w tym najnowszy obraz Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone Stany Miłości". » więcej 2016-02-16, godz. 14:04 Nie ma pieniędzy na modernizację szczecińskiego Teatru Polskiego Nie ma środków na gruntowną modernizację szczecińskiego Teatru Polskiego, nie wiadomo też, czy i kiedy się znajdą. Potrzebne jest około 60 milionów złotych. » więcej 2016-02-16, godz. 08:44 Nagrody Grammy z niespodziankami 58. ceremonia rozdania muzycznych nagród Grammy za nami. W tym roku organizatorzy postawili przede wszystkim na mini koncerty oraz wspomnienia muzyków, którzy odeszli w ostatnim czasie. » więcej 2016-02-16, godz. 08:32 Gdzie i kiedy powstanie mediateka na Prawobrzeżu? "Radni prezydenta" chcą zobowiązać Piotra Krzystka do budowy centrum kultury i nowej biblioteki na Prawobrzeżu Szczecina. » więcej 2016-02-15, godz. 20:55 "Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy". Premiera nowej książki Płużańskiego Witold Pilecki, organizator ruchu oporu w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, został zabity przez komunistyczne władze, ponieważ znał prawdę o współpracy z gestapo premiera Cyrankiewicza - tak twierdzi Tadeusz Płużański, autor książki… » więcej
388389390391392393394