Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Komplet widzów obejrzał premierę audiobooka w gwiazdorskiej obsadzie w poniedziałkowy wieczór w studiu koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Komplet widzów obejrzał premierę audiobooka w gwiazdorskiej obsadzie w poniedziałkowy wieczór w studiu koncertowym S-1 im. Jana Szyrockiego. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Eksplozja światła, muzyka na żywo i przede wszystkim najlepsi polscy aktorzy. W studiu koncertowym Radia Szczecin odbyła się prezentacja audiobooka w znakomitej obsadzie.
Borysz Szyc, Łukasz Simlat, Agnieszka Wosińska, Barbara Biel, Krzysztof Banaszyk i Krzysztof Czeczot czytający norweski kryminał Jo Nesbo "Karaluchy" sprawili, że radiowe studio S-1 im. Jana Szyrockiego było wypełnione po brzegi, a publiczność zachwycona.

- Jestem pod dużym wrażeniem. To interesujące połączenie absorbującego kryminału, prozy i nastrojowej wspaniale zrealizowanej muzyki - mówili widzowie po premierze. - Pierwszy raz widziałam coś takiego na żywo. Interesujące. Wyborne. Byłem na podobnym słuchowisku w Radiu BBC w Londynie, ale to zdecydowanie zdetronizowało tamten pokaz.

Reżyserem audiobooka jest Krzysztof Czeczot - aktor i dramaturg od lat współpracujący z Radiem Szczecin.

O czym są "Karaluchy"? W tajemniczych okolicznościach, w domu publicznym w Bangkoku, ginie norweski ambasador. Do rozwiązania tej kryminalnej łamigłówki norweski wydział zabójstw wysyła swojego człowieka. To nadużywający alkoholu komisarz Harry Hole - w tej roli wystąpił Borys Szyc.

W studiu S-1 muzykę na żywo zagrał zespół Pink Freud, a zaśpiewała Natalia Natu Przybysz. Były także efekty dźwiękowe nagrane między innymi w Tajlandii.

Audiobooka można też było posłuchać "na żywo" w Radiu Szczecin i zobaczyć na naszej stronie internetowej.
Relacja Anny Łukaszek.
Realizacja: M-Studio

Zobacz także

2016-02-19, godz. 20:40 Harper Lee nie żyje Harper Lee, autorka powieści "Zabić drozda", zmarła w wieku 89 lat w Monroeville. » więcej 2016-02-19, godz. 07:07 Ostatni dzień Berlinale [WIDEO] Piątek jest ostatnim dniem pokazów filmów konkursowym na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. O główną nagrodę Złotego Niedźwiedzia ubiega się 18 filmów z niemal wszystkich kontynentów. Jest również film z Pols… » więcej 2016-02-18, godz. 21:48 Gwiazdy na Berlinale. Łowcy autografów nie próżnują Meryl Streep, Julianne Moore, George Clooney, Channing Tatum czy Colin Firth - to tylko niektóre gwiazdy 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Berlinale to gratka dla łowców autografów. » więcej 2016-02-18, godz. 12:31 Prawdziwe wyzwanie dla kinomanów w Berlinie 18 filmów walczy o Złotego i Srebrnego Niedźwiedzia na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, wśród nich "Zjednoczone stany miłości" Tomasza Wasilewskiego. » więcej 2016-02-17, godz. 12:09 Zmarł reżyser Andrzej Żuławski Zmarł reżyser filmowy Andrzej Żuławski - podał francuski dziennik „Le Figaro”. Chorował na nowotwór. » więcej 2016-02-17, godz. 07:18 Półmetek Berlinale i mocny faworyt z Włoch [ZDJĘCIA] 66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie już na półmetku. O Złotego i Srebrne Niedźwiedzie walczy w tym roku 18 filmów, w tym najnowszy obraz Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone Stany Miłości". » więcej 2016-02-16, godz. 14:04 Nie ma pieniędzy na modernizację szczecińskiego Teatru Polskiego Nie ma środków na gruntowną modernizację szczecińskiego Teatru Polskiego, nie wiadomo też, czy i kiedy się znajdą. Potrzebne jest około 60 milionów złotych. » więcej 2016-02-16, godz. 08:44 Nagrody Grammy z niespodziankami 58. ceremonia rozdania muzycznych nagród Grammy za nami. W tym roku organizatorzy postawili przede wszystkim na mini koncerty oraz wspomnienia muzyków, którzy odeszli w ostatnim czasie. » więcej 2016-02-16, godz. 08:32 Gdzie i kiedy powstanie mediateka na Prawobrzeżu? "Radni prezydenta" chcą zobowiązać Piotra Krzystka do budowy centrum kultury i nowej biblioteki na Prawobrzeżu Szczecina. » więcej 2016-02-15, godz. 20:55 "Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy". Premiera nowej książki Płużańskiego Witold Pilecki, organizator ruchu oporu w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, został zabity przez komunistyczne władze, ponieważ znał prawdę o współpracy z gestapo premiera Cyrankiewicza - tak twierdzi Tadeusz Płużański, autor książki… » więcej
388389390391392393394