Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W Starej Kotłowni w DB Porcie szczecinianie tworzą nowe miasto w miniaturze. Fot. Materiały Teatru Kana.
W Starej Kotłowni w DB Porcie szczecinianie tworzą nowe miasto w miniaturze. Fot. Materiały Teatru Kana.
W Starej Kotłowni w DB Porcie szczecinianie tworzą nowe miasto w miniaturze. Fot. Materiały Teatru Kana.
W Starej Kotłowni w DB Porcie szczecinianie tworzą nowe miasto w miniaturze. Fot. Materiały Teatru Kana.
Interaktywna akcja miejska pod hasłem "Home Sweet Home" rozpoczęła jeden z największych festiwali sztuk w Szczecinie. W sobotę, już po raz 15., wystartowały "Spoiwa kultury".
W Starej Kotłowni w DB Porcie szczecinianie tworzą nowe miasto w miniaturze. To wielka makieta, na której każdy może coś zbudować. Może to być np. własna willa nad Odrą, firma w Śródmieściu czy kamieniczka na Starówce. Wszystko powstaje z kartonów.

Jak podkreślają organizatorzy festiwalu, akcja "Home Sweet Home" to zaproszenie dla każdego, żeby sprawdzić, w jaki sposób chcielibyśmy żyć w przyszłości.

Akcja budowania nowego Szczecina potrwa do niedzieli. Potem elementy makiety trafią do Książnicy Pomorskiej, gdzie będą prezentowane w formie wystawy.

Wejściówki na teren portu można odebrać przed budynkiem Zarządu Portów.

Również w sobotę, w siedzibie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów przy Niemcewicza, odbędzie się wernisaż wystawy "Murki i piaskownice" Karoliny Freino.

To praca poruszająca problem użycia niemieckich i żydowskich nagrobków jako materiału budowlanego w powojennym Szczecinie. Początek o godz. 18. Wystawę będzie można oglądać przez cały czas trwania festiwalu, od godz. 16 do 18.

Festiwal Spoiwa Kultury potrwa do 5 lipca.

Zobacz także

2013-10-11, godz. 21:00 Jazz wrócił z Tokio do Szczecina [WIDEO] Tydzień po powrocie Sylwester Ostrowski Quartet dał specjalny koncert, tym razem w nowo otwartej Galerii Fan - salonie mistrzowskich instrumentów Yamaha. » więcej 2013-10-11, godz. 11:06 Kamień Pomorski europejską stolicą fizyki Ewald Jürgen von Kleist - światowej sławy fizyk, który w XVIII wieku wynalazł pierwszy prototyp kondensatora elektrycznego mieszkał w Kamieniu Pomorskim. » więcej 2013-10-11, godz. 08:18 Perswazja to nie kłamstwo. Najlepszy mówca to wie Tymon Kokoszka z Warszawy wie, jak przekonać innych do swoich poglądów. Został "Mistrzem perswazji" w pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Oratorskim, który odbył się w czwartek na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. » więcej 2013-10-10, godz. 17:34 Prawdziwa gratka dla kinomanów w Szczecinie Przegląd filmów Jacka Bromskiego rozpoczyna się w Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2013-10-09, godz. 16:54 Archiwalne reportaże Radia Szczecin w studiu S-1 Rozmowy z pierwszymi nauczycielami w powojennym Szczecinie oraz relacja z wydarzeń z grudnia 1970 roku, a wszystkie autorstwa Włodzimierza Kaczmarka, wieloletniego pracownika Radia Szczecin - to program tegorocznego radioART-u. Na spotkanie… » więcej 2013-10-09, godz. 07:49 Wygrał Shorty. W nagrodę zobaczą go widzowie dokumentARTu Film "Drawtrek" Szymona Karpierza najlepszy w Zachodniopomorskich Shortach, czyli krótkich formach filmowych. » więcej 2013-10-08, godz. 16:36 Najlepsze krótkie filmy wybrane. Czas na finał Shortów Finał Zachodniopomorskich Shortów. We wtorek jury filmowego konkursu wybierze najlepszą produkcję krótkometrażową. O nagrodę główną będzie walczyć sześć krótkich form. » więcej 2013-10-08, godz. 11:51 Wspominają pierwszego polskiego prezydenta Szczecina We wtorek mija 20 lat od śmierci Piotra Zaremby - pierwszego polskiego prezydenta Szczecina. » więcej 2013-10-07, godz. 07:34 Łódka z pnia drzewa. Ma 700 lat Szczecińscy muzealnicy skończyli remontować XIII-wieczną dłubankę, czyli łódkę zrobioną z jednego pnia drzewa. » więcej 2013-10-07, godz. 07:11 Mroczny bohater z Twin Peaks na deskach Współczesnego Za nami pierwsza w tym sezonie premiera na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie. To "Diabeł" - przedstawienie, do którego oryginalny scenariusz napisał, a potem go wyreżyserował Radek Rychcik. » więcej
504505506507508509510