Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Muzycy ze szczecińskiej orkiestry kameralnej Baltic Neopolis oraz saksofonistka Alina Mleczko nagrali wspólną płytę. Fot. Julia Kępisty [Radio Szczecin]
Muzycy ze szczecińskiej orkiestry kameralnej Baltic Neopolis oraz saksofonistka Alina Mleczko nagrali wspólną płytę. Fot. Julia Kępisty [Radio Szczecin]
Nad tym albumem pracowali niemal 10 miesięcy. Muzycy ze szczecińskiej orkiestry kameralnej Baltic Neopolis oraz saksofonistka Alina Mleczko nagrali wspólną płytę. Premiera krążka odbyła się w sobotę wieczorem w Trafostacji Sztuki w Szczecinie.
Na płycie "Sonatina für Alina" znalazły się utwory wyłącznie polskich kompozytorów:
Pawła Mykietyna, Jerzego Derfela, Jacka Grudnia oraz Edwarda Sielickiego, przeznaczone na saksofon i instrumenty smyczkowe.

- Wspaniałe, bardzo zaskakujące i jednocześnie wzruszające kompozycje. Zawsze lubiłam dźwięk saksofonu, ale w połączeniu z orkiestrą brzmi to jeszcze lepiej - przyznawali szczecinianie, którzy przyszli na premierę.

Alina Mleczko to najsłynniejsza polska saksofonistka. Jest pierwszą kobietą, która ukończyła klasę saksofonu w Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie Davida Pitucha i Krzysztofa Herdera. Jej płyty "Siesta" i "Fiesta" były nominowane do nagrody Fryderyka.

Natomiast Baltic Neopolis Orchestra to smyczkowa orkiestra kameralna, która powstała sześć lat temu z inicjatywy młodych szczecińskich muzyków. Wykonuje szeroki zakres kompozycji, ale ukierunkowana jest na polską muzykę XX i XXI wieku.
- Wspaniałe, bardzo zaskakujące i jednocześnie wzruszające kompozycje. Zawsze lubiłam dźwięk saksofonu, ale w połączeniu z orkiestrą brzmi jeszcze lepiej - przyznawali szczecinianie, którzy przyszli na premierę.

Zobacz także

2015-08-18, godz. 20:12 Jubileuszowa Fama w Świnoujściu 45 edycji w 50 lat, czyli jubileusz Famy - Międzynarodowego Kampusu Artystycznego. » więcej 2015-08-18, godz. 08:40 Osobliwe muzeum pod Cedynią Zbigniew Bogdanowicz od lat zbiera stare eksponaty. Ma ich kilka tysięcy sztuk. Magazynuje je w byłej stodole, którą wyremontował i przerobił na muzeum. » więcej 2015-08-17, godz. 17:11 Multimedialna biblioteka na Jasnych Błoniach [ZDJĘCIA] Na szczecińskich Jasnych Błoniach stanęło kilka plansz w ramach akcji "Kultura na widoku". Dzięki nim można częściowo za darmo ściągnąć przez internet muzykę, filmy czy gry i to w stu procentach legalnie. » więcej 2015-08-17, godz. 11:20 Rosyjskie spojrzenie na Katyń Rosjanie wydadzą książkę o zbrodni katyńskiej. Sami zebrali 800 tysięcy rubli na jej wydanie - informuje Gazeta Wyborcza. » więcej 2015-08-17, godz. 11:05 Naukowcy sprawdzą co odsłoniła Odra [ZDJĘCIA] Szczecińscy eksperci badają znaleziska w gminie Cedynia. Niski poziom Odry pomiędzy Osinowem Dolnym a Starym Kostrzynkiem ujawnił ukryte przez lata pod wodą fragmenty mostu i wrak barki. » więcej 2015-08-15, godz. 18:01 Dzieło jednego z największych malarzy opuszcza Szczecin Ostatni dzień obrazu Rembrandta w Szczecinie. W Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego tylko w niedzielę można jeszcze zobaczyć "Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem". » więcej 2015-08-15, godz. 09:11 Ińskie święto kina zakończone Blisko 100 filmów obejrzała widownia kończącego się 42 Ińskiego Lata Filmowego. » więcej 2015-08-15, godz. 08:24 Światowe kino pod chmurką na szczecińskiej Arkonce Najbardziej kasowy film w historii kina przyciągnął tłumy na szczecińską Arkonkę. W piątek wieczorem "Avatara" obejrzało ponad 300 osób. To w ramach inauguracji "Kina pod chmurką" na miejskim kąpielisku. » więcej 2015-08-14, godz. 19:01 Teatr w plenerze. To ma być noc cudów Trzy plenerowe spektakle teatralne będzie można obejrzeć podczas rozpoczynającego się weekendu na Plantach w centrum Goleniowa. » więcej 2015-08-13, godz. 07:31 Ukraiński dzień na festiwalu w Ińsku Widzowie Ińskiego Lata Filmowego obejrzeli głośny dramat kryminalny "Plemię" oraz dwa dokumenty polskie opisujące najnowszą historię Ukrainy "Piano" oraz "Dybuka". » więcej
421422423424425426427