Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Młoda tancerka otrzymała trzy nagrody na zakończonym wieczorem Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Szczecinie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Młoda tancerka otrzymała trzy nagrody na zakończonym wieczorem Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Szczecinie. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wiktoria Nowak z Poznania zwyciężczynią "Złotych Point" w Szczecinie. Młoda tancerka otrzymała trzy nagrody na zakończonym wieczorem Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Szczecinie.
Została "Najlepszą absolwentką polskich szkół baletowych", najlepszą tancerką "Złotych Point", dostała również nagrodę publiczności.

19 - to letnia Wiktoria jest już uznaną tancerką, mówi dyrektor Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu Mirosław Różalski.

- To jest rezultat wielu dziesiątek godzin spędzonych na ćwiczeniach. Czuję ulgę, że jej talent nie zmarnował się gdzieś po drodze - tłumaczy Różalski.

Wiktoria Nowak tańczy niemal od zawsze i twierdzi że scena i taniec to jej żywioły.

- Kosztuje mnie to wiele wyrzeczeń, ale to szczęście, które daje mi scena jest mimo wszystko silniejsze. To jest pasja i całe moje życie. Nie potrafiłabym bez tego żyć - wyjaśnia tancerka.

Talent Wiktorii został też doceniony ostatnio podczas konkursu Eurowizji tancerzy. Tam również urzekła publiczność i jurorów.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2015-05-31, godz. 19:35 "Alicja w Krainie Czarów" urzekła najmłodszych Prapremiera baletu odbyła się w Operze na Zamku. » więcej 2015-05-31, godz. 09:19 Kończą się zapisy na Akademię Sztuki Wokalistyka, malarstwo albo fotografia, czyli tegoroczna nowość na szczecińskiej Akademii Sztuki. Kończą się elektroniczne zapisy na tę uczelnię. » więcej 2015-05-30, godz. 11:36 Biblioteki zapraszają po zmroku Kilkanaście bibliotek z województwa zachodniopomorskiego weźmie udział w 'Nocy Bibliotek'. To ogólnopolska akcja, którą organizują placówki publiczne i szkolne. Będą czynne niestandardowo, bo wieczorem. » więcej 2015-05-28, godz. 17:06 Niezwykła muzyka w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Podczas majowej odsłony cyklu [3x1], gościć będziemy grupę Cherry Daiquiri. Koncertu zespołu będzie można posłuchać w piątkowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin. Start po 22. » więcej 2015-05-27, godz. 10:18 Szkoła muzyczna otwiera się na Prawobrzeżu Filię na Prawobrzeżu otwiera od września Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie. Trwa rekrutacja kandydatów. » więcej 2015-05-26, godz. 11:56 Zachwyciła jurorów "X Factor". Wystąpi w Szczecinie [ZDJĘCIA] Kasia Lins była gościem Marzeny Szóstak w audycji 'Moje miasto moja muzyka'. We wtorek wieczorem wystąpi z zespołem przed Anią Dąbrowską w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2015-05-25, godz. 18:42 Znamy laureatów przeglądu Made In Szczecin Znamy laureatów przeglądu stowarzyszenia Made In Szczecin. Zakończyło się internetowe głosowanie na klipy zespołów biorących udział w konkursie. Na pierwszym miejscu uplasowała się funkowa grupa Frontrow. » więcej 2015-05-24, godz. 20:48 Światowej sławy tenor wystąpił w Szczecinie [ZDJĘCIA] Jeden z najznakomitszych tenorów świata Wiesław Ochman wystąpił w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2015-05-23, godz. 18:12 Co na Dzień Matki? Paulina Holtz podpowiada [ROZMOWA] Dzień Matki to wyjątkowy dzień i powinien być wyjątkowo obchodzony - mówiła w 'Potyczkach Moniki Pyrek' w Radiu Szczecin Paulina Holtz. » więcej 2015-05-19, godz. 08:06 Ostatni moment na zgłaszanie kandydatur Ambasadorów Szczecina Jeszcze przez dwa tygodnie można zgłaszać kandydatury do tytułu Ambasadora Szczecina. » więcej
408409410411412413414