Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Ponad tysiąc osób obejrzało w piątkowy wieczór "Ogniste ptaki" Titanicka sprowadzone do Szczecina na Kontrapunkt. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Ponad tysiąc osób obejrzało w piątkowy wieczór "Ogniste ptaki" Titanicka sprowadzone do Szczecina na Kontrapunkt. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Urodzinowy tort upieczony przez szczecińskiego cukiernika ważył ponad 100 kg. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Urodzinowy tort upieczony przez szczecińskiego cukiernika ważył ponad 100 kg. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Ponad tysiąc osób obejrzało w piątkowy wieczór "Ogniste ptaki" Titanicka sprowadzone do Szczecina na Kontrapunkt.
Parada francusko niemieckiej grupy przeszła z placu Solidarności pod pomnik Adama Mickiewicza z okazji 50. Przeglądu Teatrów Małych Form. Na zakończenie tłum widzów świętował przy urodzinowym torcie.

Ciasto upieczone przez szczecińskiego cukiernika ważyło ponad 100 kg.

- Niesamowite, Titanic nigdy nie zawodzi. Światła i muzyka połączyły się w jedną całość - mówili widzowie - tak widzowie oceniali wieczorne wydarzenia.

Zanim w sobotę wieczór poznamy laureatów tegorocznego 50. Przeglądu Teatrów Małych Form, publiczność obejrzy w Teatrze Kana dwie radiowe produkcje.

Będą to zapisy wideo z realizacji słuchowisk. O godzinie 10 "Błękitnej pustyni" naszego redakcyjnego Rafała Molendy i o 11 zaadaptowanej na potrzeby teatru radia sztuki Macieja Karpińskiego „Światło w nocy".

„Błękitna pustynia” to fabularyzowany reportaż wojenny autorstwa Rafała Molendy, dziennikarza Radia Szczecin. Reportaż opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce podczas XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Po premierze widzowie wychodzili wstrząśnięci. - Nie chciałabym uczestniczyć w czymś takim. Wydawało mi się, że nie można opisać tego, co tam jest. Aż mi się głos załamuje. Niesamowite wrażenie - mówili.

Zaadaptowana na potrzeby teatru radia sztuka teatralna Macieja Karpińskiego „Światło w nocy” to zabawny dramat filozoficzno-logiczny. W jednym miejscu spotykają się Ludwig Wittgenstein - przyszły filozof, Józef Szwejk - dobry wojak oraz Adolf Schicklgruber - gefrajter. Premierowy pokaz zachwycił publiczność.

- Inteligentnie ułożona sztuka, interesujące doświadczenie - ocenili widzowie.

Na zakończenie Kontrapunktu w sobotę o 19 w Teatrze Współczesnym Jan Peszek wystąpi w monodramie "Podwójne solo". Wcześniej ogłoszenie wyników Przeglądu.
Relacja Małgorzaty Frymus.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2015-06-22, godz. 17:11 Niezwykła opowieść o trudnych relacjach z ojcami [ZDJĘCIA, WIDEO] Przedpremierowy pokaz filmu 'Father0' zrealizowanego z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży odbył się w poniedziałek w szczecińskim kinie Pionier 1907. » więcej 2015-06-21, godz. 18:20 Święto Muzyki na koniec sezonu w Filharmonii Blisko 500 szczecinian wzięło udział w 'Święcie Muzyki' w Filharmonii Szczecińskiej. Wcześniej wokół Filharmonii, w Alei Kwiatowej i na pl. Solidarności zaśpiewały zaproszone chóry i zespoły. Pod batutą Iwony Wiśniewskiej -… » więcej 2015-06-21, godz. 00:56 "Angole" zdobyły Gryfię Ewa Winnicka najlepszą autorką - została laureatką nagrody 'Gryfia' za zbiór reportaży 'Angole'. W sobotę w nocy w Starej Rzeźni w Szczecinie zakończyła się gala organizowana przez redakcję Kuriera Szczecińskiego. » więcej 2015-06-20, godz. 09:35 Organiści i chórzyści Kamieniu Pomorskim. Ruszył międzynarodowy festiwal W Kamieniu Pomorskim wystartował jeden z najstarszych festiwali muzycznych w Polsce. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej odbywa się po raz 51. W jego ramach do końca sierpnia, co piątek, w kamieńskiej katedrze będą… » więcej 2015-06-19, godz. 20:59 Szczecinianie zobaczyli poruszającą historię Niezwykłą historię o wywózce macedońskich i greckich dzieci do Polski mogli obejrzeć w piątek szczecinianie. » więcej 2015-06-19, godz. 15:40 Miasteczko miłośników czytania w centrum Szczecina [ZDJĘCIA] Miasteczko literackie stanęło na placu Lotników w Szczecinie. Targi towarzyszą Nagrodzie Literackiej dla Autorki Gryfia, która w piątek zostanie przyznana po raz czwarty. » więcej 2015-06-18, godz. 16:46 Rekordowy sezon Filharmonii Szczecińskiej Ponad 220 wydarzeń i blisko 150 tysięcy widzów - tak najkrócej można w liczbach podsumować mijający sezon w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2015-06-17, godz. 18:34 Jedyny taki festiwal w Szczecinie. Czas na The Latino Project Dwustu artystów z Ekwadoru, Puerto Rico i Polski przyjedzie do Szczecina. Rusza The Latino Project, czyli festiwal 'Wspólne brzmienia' organizowany przez Chór Akademii Morskiej. » więcej 2015-06-13, godz. 21:25 Słowianie na Zamku. Przyjechali na ślub woja [ZDJĘCIA] Swadźba, czyli słowiański ślub, odbyła się w sobotę w Szczecinie. Założyciel i wojewoda Drużyny Grodu Trzygłowa Igor Górewicz poślubił swoją wybrankę Katarzynę. » więcej 2015-06-13, godz. 08:58 Piorunująca muzyka w szczecińskim muzeum Doświadczenia z ciekłym azotem, teatr piorunów czy spalanie metanu - takie pokazy można od soboty oglądać w szczecińskim Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego. » więcej
406407408409410411412