Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie mieści się przy placu Lotników. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie mieści się przy placu Lotników. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Czytelnicy mogą już korzystać z największej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Obiekt przy placu Lotników w środę został otwarty po kilkumiesięcznym remoncie.
W bibliotece jest teraz m.in. nowa podłoga oraz regały. Robotnicy zainstalowali też nowy podwieszany sufit. Czytelnicy przyznają, że różnice widać gołym okiem.

- Były zapadające się podłogi, regały w strasznym stanie, obskurne ściany. - Było tragicznie. - Wystarczy się rozejrzeć. Nowe pomieszczenie, duch i książki - komentują czytelnicy.

Biblioteka czekała na remont około 50 lat. To dlatego, że istnieje zagrożenie wyburzenia pawilonu w którym się mieści. Miasto oddaliło jednak ten scenariusz na przynajmniej kilka najbliższych lat - mówi Krzysztof Marcinkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

- Okazało się, że do 2023 roku na pewno nic nie będzie się działo z tym budynkiem. Zaryzykowaliśmy remont, który umożliwi godne przebywanie tutaj - mówi Marcinkowski.

Remont obiektu i jego wyposażenie kosztowało ponad 200 tysięcy złotych. Biblioteka przy placu Lotników jest największą filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Ma około 7,5 tysiąca zarejestrowanych czytelników.
W bibliotece jest teraz m.in. nowa podłoga oraz regały. Robotnicy zainstalowali też nowy podwieszany sufit. Czytelnicy przyznają, że różnice widać gołym okiem.
Biblioteka czekała na remont około 50 lat. To dlatego, że istnieje zagrożenie wyburzenia pawilonu w którym się mieści. Miasto oddaliło jednak ten scenariusz na przynajmniej kilka najbliższych lat - mówi Krzysztof Marcinkowski, dyrektor Miejskiej Bibliotek

Zobacz także

2015-06-22, godz. 17:11 Niezwykła opowieść o trudnych relacjach z ojcami [ZDJĘCIA, WIDEO] Przedpremierowy pokaz filmu 'Father0' zrealizowanego z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży odbył się w poniedziałek w szczecińskim kinie Pionier 1907. » więcej 2015-06-21, godz. 18:20 Święto Muzyki na koniec sezonu w Filharmonii Blisko 500 szczecinian wzięło udział w 'Święcie Muzyki' w Filharmonii Szczecińskiej. Wcześniej wokół Filharmonii, w Alei Kwiatowej i na pl. Solidarności zaśpiewały zaproszone chóry i zespoły. Pod batutą Iwony Wiśniewskiej -… » więcej 2015-06-21, godz. 00:56 "Angole" zdobyły Gryfię Ewa Winnicka najlepszą autorką - została laureatką nagrody 'Gryfia' za zbiór reportaży 'Angole'. W sobotę w nocy w Starej Rzeźni w Szczecinie zakończyła się gala organizowana przez redakcję Kuriera Szczecińskiego. » więcej 2015-06-20, godz. 09:35 Organiści i chórzyści Kamieniu Pomorskim. Ruszył międzynarodowy festiwal W Kamieniu Pomorskim wystartował jeden z najstarszych festiwali muzycznych w Polsce. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej odbywa się po raz 51. W jego ramach do końca sierpnia, co piątek, w kamieńskiej katedrze będą… » więcej 2015-06-19, godz. 20:59 Szczecinianie zobaczyli poruszającą historię Niezwykłą historię o wywózce macedońskich i greckich dzieci do Polski mogli obejrzeć w piątek szczecinianie. » więcej 2015-06-19, godz. 15:40 Miasteczko miłośników czytania w centrum Szczecina [ZDJĘCIA] Miasteczko literackie stanęło na placu Lotników w Szczecinie. Targi towarzyszą Nagrodzie Literackiej dla Autorki Gryfia, która w piątek zostanie przyznana po raz czwarty. » więcej 2015-06-18, godz. 16:46 Rekordowy sezon Filharmonii Szczecińskiej Ponad 220 wydarzeń i blisko 150 tysięcy widzów - tak najkrócej można w liczbach podsumować mijający sezon w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2015-06-17, godz. 18:34 Jedyny taki festiwal w Szczecinie. Czas na The Latino Project Dwustu artystów z Ekwadoru, Puerto Rico i Polski przyjedzie do Szczecina. Rusza The Latino Project, czyli festiwal 'Wspólne brzmienia' organizowany przez Chór Akademii Morskiej. » więcej 2015-06-13, godz. 21:25 Słowianie na Zamku. Przyjechali na ślub woja [ZDJĘCIA] Swadźba, czyli słowiański ślub, odbyła się w sobotę w Szczecinie. Założyciel i wojewoda Drużyny Grodu Trzygłowa Igor Górewicz poślubił swoją wybrankę Katarzynę. » więcej 2015-06-13, godz. 08:58 Piorunująca muzyka w szczecińskim muzeum Doświadczenia z ciekłym azotem, teatr piorunów czy spalanie metanu - takie pokazy można od soboty oglądać w szczecińskim Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego. » więcej
406407408409410411412