Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie mieści się przy placu Lotników. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie mieści się przy placu Lotników. Fot. Wojciech Zagaj [Radio Szczecin]
Czytelnicy mogą już korzystać z największej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Obiekt przy placu Lotników w środę został otwarty po kilkumiesięcznym remoncie.
W bibliotece jest teraz m.in. nowa podłoga oraz regały. Robotnicy zainstalowali też nowy podwieszany sufit. Czytelnicy przyznają, że różnice widać gołym okiem.

- Były zapadające się podłogi, regały w strasznym stanie, obskurne ściany. - Było tragicznie. - Wystarczy się rozejrzeć. Nowe pomieszczenie, duch i książki - komentują czytelnicy.

Biblioteka czekała na remont około 50 lat. To dlatego, że istnieje zagrożenie wyburzenia pawilonu w którym się mieści. Miasto oddaliło jednak ten scenariusz na przynajmniej kilka najbliższych lat - mówi Krzysztof Marcinkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

- Okazało się, że do 2023 roku na pewno nic nie będzie się działo z tym budynkiem. Zaryzykowaliśmy remont, który umożliwi godne przebywanie tutaj - mówi Marcinkowski.

Remont obiektu i jego wyposażenie kosztowało ponad 200 tysięcy złotych. Biblioteka przy placu Lotników jest największą filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Ma około 7,5 tysiąca zarejestrowanych czytelników.
W bibliotece jest teraz m.in. nowa podłoga oraz regały. Robotnicy zainstalowali też nowy podwieszany sufit. Czytelnicy przyznają, że różnice widać gołym okiem.
Biblioteka czekała na remont około 50 lat. To dlatego, że istnieje zagrożenie wyburzenia pawilonu w którym się mieści. Miasto oddaliło jednak ten scenariusz na przynajmniej kilka najbliższych lat - mówi Krzysztof Marcinkowski, dyrektor Miejskiej Bibliotek

Zobacz także

2015-06-04, godz. 08:12 Gwiazda soulu w Szczecinie. Selah Sue zagrała w Arenie [ZDJĘCIA] Selah Sue wystąpiła w Szczecinie. Koncert belgijskiej wokalistki w hali Azoty Arena odbył się w ramach tegorocznego Szczecin Music Fest. » więcej 2015-06-02, godz. 20:29 Japan Fest w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO] Takafumi Akahoshi z Pogoni Szczecin, wikingowie i pies rasy szpic promują Pomorze Zachodnie w Japonii » więcej 2015-05-31, godz. 19:35 "Alicja w Krainie Czarów" urzekła najmłodszych Prapremiera baletu odbyła się w Operze na Zamku. » więcej 2015-05-31, godz. 09:19 Kończą się zapisy na Akademię Sztuki Wokalistyka, malarstwo albo fotografia, czyli tegoroczna nowość na szczecińskiej Akademii Sztuki. Kończą się elektroniczne zapisy na tę uczelnię. » więcej 2015-05-30, godz. 11:36 Biblioteki zapraszają po zmroku Kilkanaście bibliotek z województwa zachodniopomorskiego weźmie udział w 'Nocy Bibliotek'. To ogólnopolska akcja, którą organizują placówki publiczne i szkolne. Będą czynne niestandardowo, bo wieczorem. » więcej 2015-05-28, godz. 17:06 Niezwykła muzyka w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Podczas majowej odsłony cyklu [3x1], gościć będziemy grupę Cherry Daiquiri. Koncertu zespołu będzie można posłuchać w piątkowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin. Start po 22. » więcej 2015-05-27, godz. 10:18 Szkoła muzyczna otwiera się na Prawobrzeżu Filię na Prawobrzeżu otwiera od września Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie. Trwa rekrutacja kandydatów. » więcej 2015-05-26, godz. 11:56 Zachwyciła jurorów "X Factor". Wystąpi w Szczecinie [ZDJĘCIA] Kasia Lins była gościem Marzeny Szóstak w audycji 'Moje miasto moja muzyka'. We wtorek wieczorem wystąpi z zespołem przed Anią Dąbrowską w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2015-05-25, godz. 18:42 Znamy laureatów przeglądu Made In Szczecin Znamy laureatów przeglądu stowarzyszenia Made In Szczecin. Zakończyło się internetowe głosowanie na klipy zespołów biorących udział w konkursie. Na pierwszym miejscu uplasowała się funkowa grupa Frontrow. » więcej 2015-05-24, godz. 20:48 Światowej sławy tenor wystąpił w Szczecinie [ZDJĘCIA] Jeden z najznakomitszych tenorów świata Wiesław Ochman wystąpił w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej
408409410411412413414