Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Monika Kwaśniak została Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Monika Kwaśniak została Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Sama nie zarządza biblioteką, ale stara się ułatwić to zadanie innym. Monika Kwaśniak została Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku.
Kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego Książnicy Pomorskiej dostała wyróżnienie za pomoc w unowocześnianiu bibliotek w małych miejscowościach i oto jej przepis na sukces.

- Mieć pasję, chcieć to robić. Pracuję w dużej bibliotece i mam szersze pole, żeby działać na wielu polach bibliotekarstwa - przyznaje Kwaśniak.

Monika Kwaśniak szkoliła bibliotekarzy, jak prowadzić wypożyczalnie, by przeciągnąć jak największą liczbę czytelników. Wspólnie organizowała kursy zawodowe, zajęcia dla dzieci i osób starszych, pokazywała pracownikom bibliotek jak katalogować zbiory korzystając przy tym z internetu. Kwaśniak w nagrodę dostanie pięć tysięcy złotych.

Wyboru dokonało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Czwartkowa uroczystość zainaugurowała dwunasty Tydzień Bibliotek. To ogólnopolska akcja popularyzująca książki. W programie między innymi gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, spotkania i nocne w bibliotece - szczegóły na stronach internetowych bibliotek.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2015-06-22, godz. 17:11 Niezwykła opowieść o trudnych relacjach z ojcami [ZDJĘCIA, WIDEO] Przedpremierowy pokaz filmu 'Father0' zrealizowanego z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży odbył się w poniedziałek w szczecińskim kinie Pionier 1907. » więcej 2015-06-21, godz. 18:20 Święto Muzyki na koniec sezonu w Filharmonii Blisko 500 szczecinian wzięło udział w 'Święcie Muzyki' w Filharmonii Szczecińskiej. Wcześniej wokół Filharmonii, w Alei Kwiatowej i na pl. Solidarności zaśpiewały zaproszone chóry i zespoły. Pod batutą Iwony Wiśniewskiej -… » więcej 2015-06-21, godz. 00:56 "Angole" zdobyły Gryfię Ewa Winnicka najlepszą autorką - została laureatką nagrody 'Gryfia' za zbiór reportaży 'Angole'. W sobotę w nocy w Starej Rzeźni w Szczecinie zakończyła się gala organizowana przez redakcję Kuriera Szczecińskiego. » więcej 2015-06-20, godz. 09:35 Organiści i chórzyści Kamieniu Pomorskim. Ruszył międzynarodowy festiwal W Kamieniu Pomorskim wystartował jeden z najstarszych festiwali muzycznych w Polsce. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej odbywa się po raz 51. W jego ramach do końca sierpnia, co piątek, w kamieńskiej katedrze będą… » więcej 2015-06-19, godz. 20:59 Szczecinianie zobaczyli poruszającą historię Niezwykłą historię o wywózce macedońskich i greckich dzieci do Polski mogli obejrzeć w piątek szczecinianie. » więcej 2015-06-19, godz. 15:40 Miasteczko miłośników czytania w centrum Szczecina [ZDJĘCIA] Miasteczko literackie stanęło na placu Lotników w Szczecinie. Targi towarzyszą Nagrodzie Literackiej dla Autorki Gryfia, która w piątek zostanie przyznana po raz czwarty. » więcej 2015-06-18, godz. 16:46 Rekordowy sezon Filharmonii Szczecińskiej Ponad 220 wydarzeń i blisko 150 tysięcy widzów - tak najkrócej można w liczbach podsumować mijający sezon w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2015-06-17, godz. 18:34 Jedyny taki festiwal w Szczecinie. Czas na The Latino Project Dwustu artystów z Ekwadoru, Puerto Rico i Polski przyjedzie do Szczecina. Rusza The Latino Project, czyli festiwal 'Wspólne brzmienia' organizowany przez Chór Akademii Morskiej. » więcej 2015-06-13, godz. 21:25 Słowianie na Zamku. Przyjechali na ślub woja [ZDJĘCIA] Swadźba, czyli słowiański ślub, odbyła się w sobotę w Szczecinie. Założyciel i wojewoda Drużyny Grodu Trzygłowa Igor Górewicz poślubił swoją wybrankę Katarzynę. » więcej 2015-06-13, godz. 08:58 Piorunująca muzyka w szczecińskim muzeum Doświadczenia z ciekłym azotem, teatr piorunów czy spalanie metanu - takie pokazy można od soboty oglądać w szczecińskim Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego. » więcej
406407408409410411412