Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Monika Kwaśniak została Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Monika Kwaśniak została Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Sama nie zarządza biblioteką, ale stara się ułatwić to zadanie innym. Monika Kwaśniak została Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku.
Kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego Książnicy Pomorskiej dostała wyróżnienie za pomoc w unowocześnianiu bibliotek w małych miejscowościach i oto jej przepis na sukces.

- Mieć pasję, chcieć to robić. Pracuję w dużej bibliotece i mam szersze pole, żeby działać na wielu polach bibliotekarstwa - przyznaje Kwaśniak.

Monika Kwaśniak szkoliła bibliotekarzy, jak prowadzić wypożyczalnie, by przeciągnąć jak największą liczbę czytelników. Wspólnie organizowała kursy zawodowe, zajęcia dla dzieci i osób starszych, pokazywała pracownikom bibliotek jak katalogować zbiory korzystając przy tym z internetu. Kwaśniak w nagrodę dostanie pięć tysięcy złotych.

Wyboru dokonało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Czwartkowa uroczystość zainaugurowała dwunasty Tydzień Bibliotek. To ogólnopolska akcja popularyzująca książki. W programie między innymi gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, spotkania i nocne w bibliotece - szczegóły na stronach internetowych bibliotek.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2015-06-04, godz. 08:12 Gwiazda soulu w Szczecinie. Selah Sue zagrała w Arenie [ZDJĘCIA] Selah Sue wystąpiła w Szczecinie. Koncert belgijskiej wokalistki w hali Azoty Arena odbył się w ramach tegorocznego Szczecin Music Fest. » więcej 2015-06-02, godz. 20:29 Japan Fest w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO] Takafumi Akahoshi z Pogoni Szczecin, wikingowie i pies rasy szpic promują Pomorze Zachodnie w Japonii » więcej 2015-05-31, godz. 19:35 "Alicja w Krainie Czarów" urzekła najmłodszych Prapremiera baletu odbyła się w Operze na Zamku. » więcej 2015-05-31, godz. 09:19 Kończą się zapisy na Akademię Sztuki Wokalistyka, malarstwo albo fotografia, czyli tegoroczna nowość na szczecińskiej Akademii Sztuki. Kończą się elektroniczne zapisy na tę uczelnię. » więcej 2015-05-30, godz. 11:36 Biblioteki zapraszają po zmroku Kilkanaście bibliotek z województwa zachodniopomorskiego weźmie udział w 'Nocy Bibliotek'. To ogólnopolska akcja, którą organizują placówki publiczne i szkolne. Będą czynne niestandardowo, bo wieczorem. » więcej 2015-05-28, godz. 17:06 Niezwykła muzyka w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Podczas majowej odsłony cyklu [3x1], gościć będziemy grupę Cherry Daiquiri. Koncertu zespołu będzie można posłuchać w piątkowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin. Start po 22. » więcej 2015-05-27, godz. 10:18 Szkoła muzyczna otwiera się na Prawobrzeżu Filię na Prawobrzeżu otwiera od września Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie. Trwa rekrutacja kandydatów. » więcej 2015-05-26, godz. 11:56 Zachwyciła jurorów "X Factor". Wystąpi w Szczecinie [ZDJĘCIA] Kasia Lins była gościem Marzeny Szóstak w audycji 'Moje miasto moja muzyka'. We wtorek wieczorem wystąpi z zespołem przed Anią Dąbrowską w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2015-05-25, godz. 18:42 Znamy laureatów przeglądu Made In Szczecin Znamy laureatów przeglądu stowarzyszenia Made In Szczecin. Zakończyło się internetowe głosowanie na klipy zespołów biorących udział w konkursie. Na pierwszym miejscu uplasowała się funkowa grupa Frontrow. » więcej 2015-05-24, godz. 20:48 Światowej sławy tenor wystąpił w Szczecinie [ZDJĘCIA] Jeden z najznakomitszych tenorów świata Wiesław Ochman wystąpił w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej
408409410411412413414