Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W ostatnich dniach studenci AS zdobyli pierwsze miejsca na kilku międzynarodowych konkursach. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W ostatnich dniach studenci AS zdobyli pierwsze miejsca na kilku międzynarodowych konkursach. Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Wygrywają we Włoszech, Francji, Chorwacji czy USA. Studenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki w Szczecinie okazują się najlepsi na międzynarodowych konkursach. Spotkanie z laureatami kilku ostatnich odbyło się we wtorek w Pałacu pod Globusem.
Dla rektora Akademii Sztuki Ryszarda Handke sukcesy jego studentów to powód do wielkiej dumy.

- Miarą wartości uczelni zawsze są jej absolwenci, studenci i spektakularne sukcesy artystyczne, bo w tym kierunku wszyscy się kształcimy - przyznaje prof. Handke.

W ostatnich dniach studenci AS zdobyli pierwsze miejsca na kilku międzynarodowych konkursach. Wśród laureatów są m.in. skrzypaczki, akordeoniści i gitarzyści.

Anna Kosińska z klasy skrzypiec w duecie z Mileną Palkaj z klasy fortepianu zdobyły I nagrodę na 25. Young Musician International Competition Citta di Barletta we Włoszech.

Zespół w składzie Miriam Kozak (skrzypce) i Michał Wiśniewski (akordeon) z klasy kameralnej zdobył pierwszą nagrodę w kategorii zespołów kameralnych podczas VII Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego "Sancyberie" we Francji.

Podczas tego samego konkursu triumfowali również Tomasz Staniszewski oraz Wojciech Jaśkiewicz. Studenci czwartego oraz piątego roku zajęli ex aequo drugie miejsce w kategorii studenckiej.

Z kolei duet w składzie Maciej Kostecki (student II roku/II stopnia Wydziału Instrumentalnego) oraz Dawid Pajestka (absolwent WI) otrzymał I nagrodę w kategorii Zespołów Kameralnych podczas "6 Międzynarodowego Konkursu Gitarowego Omis Guitar Fest 2015" w Chorwacji.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2017-11-05, godz. 19:28 Zmarł profesor Walery Pisarek W Katowicach zmarł profesor Walery Pisarek - wybitny językoznawca, honorowy przewodniczący Rady Języka Polskiego. Miał 86 lat. Profesor zmarł nagle tuż przed rozpoczęciem Gali "Ambasador Polszczyzny", podczas której miał wygłosić… » więcej 2017-11-05, godz. 15:26 W poszukiwaniu białych kruków, czyli bazar fantastyczny Do godz. 17 odwiedzić można pierwszy szczeciński bazar fantastyczny. W pubie EXP przy Placu Żołnierza na miłośników fantasy czy science fiction czekają komiksy, figurki książki i gry planszowe. Można je kupić albo się wymien… » więcej 2017-11-04, godz. 19:28 Trudna sztuka diaporamy na Zamku Książąt Pomorskich 48 spektakli audiowizualnych z 12 krajów świata prezentowanych jest w trakcie 38. Pomorskich Spotkań z Diaporamą. Zwycięska produkcja otrzyma złoty medal Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej oraz nagrodę finansową Zamku… » więcej 2017-11-04, godz. 17:13 „Król Edyp" Sofoklesa w Teatrze Współczesnym Na Dużej Scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie wieczór premierowy: „Król Edyp” Sofoklesa w reżyserii Rudolfa Zioły. » więcej 2017-11-04, godz. 12:59 "Komunia" walczy o europejskiego Oscara Obraz Anny Zameckiej otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Dokument. » więcej 2017-11-04, godz. 10:43 Polskie gwiazdy uświetnią festiwal w Chicago W Chicago ruszają pokazy polskich filmów. Przez najbliższe dwa tygodnie widzowie obejrzą ponad 70 produkcji zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych. » więcej 2017-11-03, godz. 16:20 Nowy festiwal w Szczecinie. Poznaliśmy szczegóły Wooded City 2018 Sety dj'skie, koncerty, czy specjalne strefy eco i rodzinne na szczecińskiej Łasztowni. Tak ma wyglądać Festiwal Wooded City 2018. » więcej 2017-11-03, godz. 07:31 Polskie kino na festiwalu w Chicago W Chicago w ten weekend rozpoczyna się 29. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce. Ta cykliczna impreza jest nie tylko największym pokazem polskiego filmu w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. » więcej 2017-11-02, godz. 18:04 Nie żyje Grażyna Harmacińska-Nyczka, nestorka szczecińskiego malarstwa Urodzona w Słupcy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu i w Sopocie. W 1953 osiedliła się w Szczecinie wraz z "Grupą Sopocką", w skład której weszli młodzi artyści, wychowankowie sopockiej uczelni… » więcej 2017-11-01, godz. 12:55 Znana jest przyczyna śmierci Fryderyka Chopina Wrocławscy patolodzy przez trzy lata badali serce Fryderyka Chopina i właśnie opublikowali wyniki tych badań. Wiadomo już, co było bezpośrednią przyczyną śmierci kompozytora. » więcej
305306307308309310311