Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Atrakcją był występ Ryszarda Leoszewskiego z kwartetem smyczkowym Vigoroso, w koncercie "Leoszewski Majem". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Atrakcją był występ Ryszarda Leoszewskiego z kwartetem smyczkowym Vigoroso, w koncercie "Leoszewski Majem". Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Noc Muzeow w Filharmonii. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Noc Muzeow w Filharmonii. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W tym roku tylko w samym Szczecinie odwiedzić można było w ramach "Nocy Muzeów" kilkadziesiąt miejsc. Po raz pierwszy swoje drzwi nocą otworzyły między innymi Filharmonia i Stara Rzeźnia.
W obu nie zabrakło chętnych, choć "architektoniczną perłę Europy" chciało zobaczyć znacznie więcej osób, a w długiej kolejce chętni czekali do północy.

Dodatkową atrakcją był występ Ryszarda Leoszewskiego z kwartetem smyczkowym Vigoroso, w koncercie "Leoszewski Majem".

Wejściówki na koncert rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Ryszard Leoszewski po występie nie krył wzruszenia.

- Nie wiem czy w Szczecinie grałem w środku nocy w zamkniętej sali dla tylu osób. No i fajnie się bawili. Było bardzo miło - mówi Leoszewski.

Bo w noc muzeów tak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego, zdradzili nam stojący w długiej kolejce do zwiedzania Szczecińskiej Filharmonii.

- Chyba pierwszy raz widziałam obrazy malowane muzyką. - Super pomysł. - Przyjemny przerywnik w oglądaniu, choć my chodzimy do muzeum nie tylko w nocy. - Jak widać, nie jestem sam. - Przyciąga klimat i przyjaciele. Chyba o to chodzi - komentowali widzowie.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2015-07-02, godz. 10:40 Radio Szczecin na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach [DUŻO ZDJĘĆ] Już w czwartek w Międzyzdrojach rozpoczyna się święto łowców autografów - Festiwal Gwiazd. Na miejscu są nasi reporterzy, którzy będą relacjonować festiwalowe wydarzenia. » więcej 2015-07-02, godz. 09:02 Śpiewał o kulturze prześladowanego narodu Kurdyjski bard Dengbesz Kazo wystąpił przed szczecińską publicznością. Przypominał też że Kurdystan istnieje, choć jest podzielony pomiędzy Turcję, Irak, Iran i Syrię. » więcej 2015-07-01, godz. 10:25 Największe polskie gwiazdy pojawią się nad morzem Rozpoczyna się Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Choć oficjalne otwarcie imprezy nastąpi w czwartek, to już teraz turyści mogą spotkać spacerujących na promenadzie aktorów i muzyków. » więcej 2015-07-01, godz. 07:27 Ormiańskie pieśni liturgiczne na pierwszy dzień festiwalu Koncert 'Ormiańskich pieśni liturgicznych' zakończył pierwszy dzień festiwalu Spoiwa Kultury w Szczecinie. » więcej 2015-06-30, godz. 19:11 Rekordowa liczba zgłoszeń na Szczecin European Film Festival Blisko dwa tysiące dokumentalnych produkcji z 86 krajów - taki jest bilans zgłoszeń do tegorocznej edycji Szczecin European Film Festival. » więcej 2015-06-30, godz. 18:08 Ormiańskie Spoiwa Kultury wystartowały w Szczecinie Spoiwa Kultury rozpoczęły się w Szczecinie. Tegoroczna edycja festiwalu szczecińskiego Teatru Kana będzie w całości poświęcona kulturze ormiańskiej. » więcej 2015-06-30, godz. 07:41 Najlepsze słuchowiska i spektakle nagrodzone Twórcy słuchowiska 'Podróż na Księżyc' w reżyserii Anny Wieczór-Bluszcz oraz spektaklu Teatru Telewizji 'Walizka' w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego otrzymali Grand Prix na zakończonym w poniedziałek wieczorem XV Festiwalu 'Dwa… » więcej 2015-06-29, godz. 07:14 Heavy metal, rock i pop na scenie Opery Zatańczyli do muzyki takich zespołów jak Queen, Rolling Stones czy Metallica - w szczecińskiej Operze na Zamku odbyła się premiera 'Rock'n Ballet'. Wystąpiło 25 tancerzy. » więcej 2015-06-28, godz. 16:40 Dwustu chórzystów w filharmonii, czyli wielki finał Latino Project Blisko dwustu chórzystów z Polski i Ameryki Południowej wystąpi w finałowym koncercie 'Wspólnych brzmień', który odbędzie się w niedzielę w Filharmonii w Szczecinie. » więcej 2015-06-28, godz. 08:57 Kilkaset róż dla polsko-francuskiego tenora [ZDJĘCIA] David Beucher z numerem osiem, polsko-francuski tenor został zwycięzcą 17. Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie. » więcej
404405406407408409410