Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Wypożyczalnie w całej Polsce przygotowują atrakcje by zachęcić mieszkańców swoich miast do czytania. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Wypożyczalnie w całej Polsce przygotowują atrakcje by zachęcić mieszkańców swoich miast do czytania. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Kilkanaście bibliotek z województwa zachodniopomorskiego weźmie udział w "Nocy Bibliotek". To ogólnopolska akcja, którą organizują placówki publiczne i szkolne. Będą czynne niestandardowo, bo wieczorem.
Wypożyczalnie w całej Polsce przygotowują atrakcje by zachęcić mieszkańców swoich miast do czytania. Biblioteka w Kołobrzegu utworzy kącik naukowy, rozrywkowy, a także kącik retro - tu będzie można posłuchać muzyki z dawnych lat, mówi Lauretta Ziętala z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu.

- Podzieliłyśmy budynek biblioteki na cztery strefy. Będzie między innymi strefa nazwana "rusz głową" - tam będą takie zabawy typu koło fortuny czy kalambury - nie tylko dla dzieci - wyjaśnia Ziętala.

Do akcji przyłączyła się też Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Szczecinie. Tu dla dzieci przygotowano między innymi projekcję filmu pod tytułem "Sekrety Eleonory" o przygodach małego chłopca, który dowiaduje się, że księgozbiór jego ciotki jest zaczarowany.

Gdy dzieci będą oglądały film, rodzice będą mogli skorzystać z warsztatów z nauczycielami pod nazwą "Wyczaruję z mojego dziecka małego czytelnika".

Do akcji włączyła się również biblioteka przy Szkole Podstawowej numer 1 w Międzyzdrojach czy Biblioteka Szkolna SP nr 6 w Świnoujściu.

Czytelnie będą otwarte od 18 lub 19 do 23. Pierwsza w Polsce "Noc Bibliotek" będzie zorganizowana w 500 miejscach w Polsce.
Relacja Moniki Bielik.

Zobacz także

2015-07-13, godz. 07:00 Gwiazda na zakończenie Artelier w Szczecinie Kwartet Mozarta na obój i instrumenty smyczkowe zakończył w niedzielny wieczór 6. Festiwal Muzyki Kameralnej Artelier w Szczecinie. » więcej 2015-07-11, godz. 08:04 Szczecin ma swoją filmową "symfonię miasta" [ZDJĘCIA] W piątek wieczorem w kinie Pionier odbyła się premiera filmu 'Susudata, jeden dzień z życia miasta' w reżyserii Anny Wiśniewskiej. Obraz powstał na 70 urodziny Szczecina. » więcej 2015-07-10, godz. 05:57 Gitara i skrzypce na początek Artelier Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Artelier rozpoczął się w Szczecinie. W czwartek wieczorem w kościele św. Jana Ewangelisty wystąpili: skrzypek Jakub Rabizo oraz gitarzysta Jakub Kościuszko. » więcej 2015-07-08, godz. 00:19 Bałkański żywioł na Zamku [ZDJĘCIA] Goran Bregović wystąpił na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. We wtorek na koncercie serbskiego kompozytora bawiło się ponad tysiąc osób. Wśród nich byli słuchacze Radia Szczecin. » więcej 2015-07-07, godz. 14:11 Szczeciński reżyser za kamerą wyjątkowego obrazu [WIDEO] W rolach głównych Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski czy Tomasz Schuchardt, w fabule polscy i bułgarscy żołnierze w walce z Al-Kaidą, a za wszystkim stoi szczecinianin. » więcej 2015-07-07, godz. 10:17 Bregović na Zamku. Nasi słuchacze idą na koncert Pięcioro naszych słuchaczy będzie bawić się na koncercie Gorana Bregovicia. Wszyscy wygrali bilety w konkursie 'Radio Szczecin Live in Szczecin'. » więcej 2015-07-06, godz. 15:53 Marzenia o teatrze realizują się w Pleciudze [ZDJĘCIA] 'Lato w teatrze' w Szczecinie odbywa się po raz szósty. Projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowany jest w całej Polsce, w Teatrze Lalek Pleciuga. » więcej 2015-07-05, godz. 20:05 "To była najlepsza edycja festiwalu" Improwizowany koncert z udziałem muzyków z Azji Mniejszej: Kurdów, Persów i Ormian zakończył w sobotę wieczorem Spoiwa Kultury. » więcej 2015-07-04, godz. 21:18 Pierwszy polski girlsband spotkał się ze szczecinianami. "Do dzisiaj je bardzo kocham" Filipinki spotkały się z fanami w Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni. » więcej 2015-07-04, godz. 15:40 Pierwszy taki kościół w Stargardzie Grekokatolicy ze Stargardu Szczecińskiego mają własną cerkiew. W niedzielę poświęcił ja biskup Diecezji Wrocławsko - Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego, Włodzimierz Juszczak. » więcej
403404405406407408409