Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Koncert jazzowy Kotetsu i Makoto Kuriya. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Koncert jazzowy Kotetsu i Makoto Kuriya. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Takafumi Akahoshi z Pogoni Szczecin, wikingowie i pies rasy szpic promują Pomorze Zachodnie w Japonii
Jazzowy koncert i prezentacja współpracy polsko - japońskiej z udziałem kilkudziesięciu szczecińskich przedsiębiorców oraz Japończyków mieszkających w regionie odbyła się we wtorek w studiu koncertowym Radia Szczecin.

Japan Fest to przede wszystkim jazzowy koncert, w którym wystąpili Makoto Kuriya (fortepian), Newman Taylor Baker (perkusja), Francesco Angiuli (kontrabas), Sylwester Ostrowski (saksofon) oraz Kotetsu (wokal).

Koncert poprzedził film promujący Pomorze Zachodnie. W środę tokijska telewizja Wallop wyemitowała półgodzinny program program poświęcony atrakcjom Pomorza Zachodniego. Widzowie w Japonii obejrzeli w nim m.in. nowy budynek filharmonii, relacje z regat The Tall Ships Races i Festiwalu Wikingów.

O życiu w Szczecinie opowiadali też Takafumi Akahoshi, Takuya Murayama z Pogoni Szczecin oraz właściciel sieci restauracji sushi w Szczecinie. Japończycy obejrzeli również szczecińska ceramikę i hodowlę psów szpiców miniaturowych Pomeranian, które są w Japonii bardzo popularne. W związku z nazwą Japończycy kojarzą je z naszym regionem. Materiały wideo do programu przygotowała redakcja portalu radioszczecin.pl. Program ma być pierwszym z serii o zachodnim Pomorzu.

Promowanie Pomorza Zachodniego to element współpracy polsko-japońskiej, która w przyszłości może przyczynić się do rozwoju japońskiego biznesu w Polsce - tłumaczy Sylwester Ostrowski, muzyk jazzowy i ambasador projektu.

Jestem przekonana, że relacje między Japonią, a województwem zachodniopomorskim będą się rozwijać - mówiła Megumi Osugi-Stępień, pierwszy sekretarz ambasady Japonii. Zadeklarowała również pomoc dla przedsiębiorców, którzy szukają kontaktów biznesowych w Japonii.

- Jestem w Polsce pierwszy raz i to dla mnie wielki zaszczyt, że mogę przedstawić polskiej publiczności muzykę japońską - powiedział Kotetsu.

Patronem akcji jest Radio Szczecin. Partnerem promocji regionu jest Marszałek Województwa.
Promowanie pomorza zachodniego to element współpracy polsko-japońskiej, która w przyszłości może przyczynić się do rozwoju japońskiego biznesu w Polsce - tłumaczy Sylwester Ostrowski, muzyk jazzowy i ambasador projektu.
Rynek japoński, jak i polski, jest otwarty dla przedsiębiorców - mówiła Megumi Osugi-Stępień, pierwszy sekretarz ambasady Japonii.
Jak mówi wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj, nawiązanie współpracy pozwoli polskim przedsiębiorcom obu narodowości poznać lepiej warunki rozwoju biznesu.
- Jestem w Polsce pierwszy raz i to dla mnie wielki zaszczyt, że mogę przedstawić polskiej publiczności muzykę japońską - powiedział Kotetsu.
Realizacja: Radio Szczecin

Zobacz także

2015-07-13, godz. 07:00 Gwiazda na zakończenie Artelier w Szczecinie Kwartet Mozarta na obój i instrumenty smyczkowe zakończył w niedzielny wieczór 6. Festiwal Muzyki Kameralnej Artelier w Szczecinie. » więcej 2015-07-11, godz. 08:04 Szczecin ma swoją filmową "symfonię miasta" [ZDJĘCIA] W piątek wieczorem w kinie Pionier odbyła się premiera filmu 'Susudata, jeden dzień z życia miasta' w reżyserii Anny Wiśniewskiej. Obraz powstał na 70 urodziny Szczecina. » więcej 2015-07-10, godz. 05:57 Gitara i skrzypce na początek Artelier Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Artelier rozpoczął się w Szczecinie. W czwartek wieczorem w kościele św. Jana Ewangelisty wystąpili: skrzypek Jakub Rabizo oraz gitarzysta Jakub Kościuszko. » więcej 2015-07-08, godz. 00:19 Bałkański żywioł na Zamku [ZDJĘCIA] Goran Bregović wystąpił na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. We wtorek na koncercie serbskiego kompozytora bawiło się ponad tysiąc osób. Wśród nich byli słuchacze Radia Szczecin. » więcej 2015-07-07, godz. 14:11 Szczeciński reżyser za kamerą wyjątkowego obrazu [WIDEO] W rolach głównych Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski czy Tomasz Schuchardt, w fabule polscy i bułgarscy żołnierze w walce z Al-Kaidą, a za wszystkim stoi szczecinianin. » więcej 2015-07-07, godz. 10:17 Bregović na Zamku. Nasi słuchacze idą na koncert Pięcioro naszych słuchaczy będzie bawić się na koncercie Gorana Bregovicia. Wszyscy wygrali bilety w konkursie 'Radio Szczecin Live in Szczecin'. » więcej 2015-07-06, godz. 15:53 Marzenia o teatrze realizują się w Pleciudze [ZDJĘCIA] 'Lato w teatrze' w Szczecinie odbywa się po raz szósty. Projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowany jest w całej Polsce, w Teatrze Lalek Pleciuga. » więcej 2015-07-05, godz. 20:05 "To była najlepsza edycja festiwalu" Improwizowany koncert z udziałem muzyków z Azji Mniejszej: Kurdów, Persów i Ormian zakończył w sobotę wieczorem Spoiwa Kultury. » więcej 2015-07-04, godz. 21:18 Pierwszy polski girlsband spotkał się ze szczecinianami. "Do dzisiaj je bardzo kocham" Filipinki spotkały się z fanami w Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni. » więcej 2015-07-04, godz. 15:40 Pierwszy taki kościół w Stargardzie Grekokatolicy ze Stargardu Szczecińskiego mają własną cerkiew. W niedzielę poświęcił ja biskup Diecezji Wrocławsko - Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego, Włodzimierz Juszczak. » więcej
403404405406407408409