Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

W tym roku Spoiwa skupione są wokół projektu "Armine, Sister" Teatru ZAR z Wrocławia. Fot. Magdalena Mądra, mat. teatru ZAR i organizatora festiwalu
W tym roku Spoiwa skupione są wokół projektu "Armine, Sister" Teatru ZAR z Wrocławia. Fot. Magdalena Mądra, mat. teatru ZAR i organizatora festiwalu
Spoiwa Kultury rozpoczęły się w Szczecinie. Tegoroczna edycja festiwalu szczecińskiego Teatru Kana będzie w całości poświęcona kulturze ormiańskiej.
W tym roku Spoiwa skupione są wokół projektu "Armine, Sister" Teatru ZAR z Wrocławia. Projekt odnosi się do przeszłości narodu ormiańskiego zamieszkującego Anatolię oraz dokonanej na Ormianach na początku XX wieku planowej eksterminacji.

Dlatego też same Spoiwa musiały zmienić nieco charakter. - To spotkanie jest trudne. Nie jest w żywiole zabawy. To spotkanie przedstawicieli kilku różnych, często przeciwstawnych, tradycji. To wspólna pieśń, wspólne wołanie o to, żeby to się więcej nie powtarzało - mówi Marta Mikuła z Kany.

We wtorek wieczorem, w ramach festiwalu, odbędzie się koncert ormiańskiego śpiewu liturgicznego. Początek o godz. 20 w kościele pw. św. Jana Ewangelisty przy ul. św. Ducha.

- Będzie można na żywo posłuchać efektów kilkuletniej pracy Teatru ZAR pod przewodnictwem Arama i Virginii Kerovpyanów - zaprasza Mikuła.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Spoiwa Kultury odbywają się po raz 16. Festiwal potrwa do soboty. W programie są m.in.: pokazy filmów, koncerty oraz spektakle. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Teatru Kana.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2015-07-24, godz. 13:22 Filmy Kolskiego nad Dąbskim Jan Jakub Kolski - znany polski reżyser, autor takich filmów jak 'Jańcio Wodnik', 'Historia kina w Popielawach' czy 'Pornograf' - jest gościem Dąbskich Wieczorów Filmowych. » więcej 2015-07-23, godz. 07:54 Wystartowało dąbskie święto filmowe Wystartował Festiwal Dąbskie Wieczory Filmowe. Około 100 osób w środę wieczorem obejrzało filmowe projekcje i wzięło udział w spotkaniu z aktorem Wojciechem Mecwaldowskim. » więcej 2015-07-22, godz. 23:42 Legenda jazzu w Szczecinie. Hancock zagrał na Zamku [ZDJĘCIA, WIDEO] Herbie Hancock wystąpił w Szczecinie. Koncert legendarnego amerykańskiego pianisty i kompozytora jazzowego odbył się w środę na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2015-07-18, godz. 09:01 Znany reżyser gościem "Lata z Muzami" Janusz Zaorski - reżyser 'Matki Królów', 'Piłkarskiego pokera' i 'Syberiady polskiej' - jest gościem 'Lata z Muzami' w Nowogardzie. » więcej 2015-07-17, godz. 17:12 Galeria ufundowana przez społeczeństwo [ZDJĘCIA] Pieniądze zbierał w internecie i się udało. W Szczecinie przy Kolumba powstała Galeria K4, czyli miejsce dla artystów różnych sztuk. » więcej 2015-07-16, godz. 07:00 Miłośnicy książki mają być zadowoleni Jedna duża, nowoczesna biblioteka miejska na Prawobrzeżu zamiast dwóch mniejszych - radni komisji kultury dają zielone światło planom dyrekcji i urzędu. » więcej 2015-07-13, godz. 08:38 Eksperymentalnie w szczecińskiej filharmonii Mandolina, lutnia, piszczałki na start. Szykuje się zacięta muzyczna rywalizacja w stolicy Pomorza Zachodniego. Filharmonia Szczecińska organizuje Turniej Muzyków Prawdziwych. » więcej 2015-07-13, godz. 07:00 Gwiazda na zakończenie Artelier w Szczecinie Kwartet Mozarta na obój i instrumenty smyczkowe zakończył w niedzielny wieczór 6. Festiwal Muzyki Kameralnej Artelier w Szczecinie. » więcej 2015-07-11, godz. 08:04 Szczecin ma swoją filmową "symfonię miasta" [ZDJĘCIA] W piątek wieczorem w kinie Pionier odbyła się premiera filmu 'Susudata, jeden dzień z życia miasta' w reżyserii Anny Wiśniewskiej. Obraz powstał na 70 urodziny Szczecina. » więcej 2015-07-10, godz. 05:57 Gitara i skrzypce na początek Artelier Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Artelier rozpoczął się w Szczecinie. W czwartek wieczorem w kościele św. Jana Ewangelisty wystąpili: skrzypek Jakub Rabizo oraz gitarzysta Jakub Kościuszko. » więcej
402403404405406407408