Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Na co wybrać się do szczecińskich teatrów w sobotni wieczór? Oto propozycje.
Opera na Zamku poleca "Cudowny Świat Baletu". To prawdziwa uczta, na którą składają się dźwięki czarownej muzyki oraz wysmakowany ruch, gest, zjawiskowe kostiumy i niezwykłe światła.

Tym razem oprócz klasycznych pas de deux, pas de troix zaczerpniętych z najwspanialszych arcydzieł światowego repertuaru, ujrzymy nieśmiertelny, przepełniony humorem, nutką sentymentu i nieopisanym wdziękiem świat
najromantyczniejszej z wiosek, czyli Anatewki wraz z niezapomnianym Tewjem Mleczarzem, jego ukochaną, swarliwą żoneczką Gołde, córkami, krawcem Motlem, rzeźnikiem Lejzorem, rabinem i gośćmi weselnymi. "Cudowny Świat Baletu'" dziś o godz. 17.

W Teatrze Kameralnym natomiast "Cztery kwadranse humoru", czyli kwadrans muzyczny, liryczny, polityczny i seks sceniczny. Podczas wieczoru zabawa na temat różnych gatunków i obszarów humoru. Będą zatem dowcipy obyczajowe, damsko-męskie oraz z życia polityczno-urzędowego. Wśród żartów i skeczy nie ma żadnych obrazoburczych i wulgarnych.

Publiczność usłyszy utwory znakomitych autorów: Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Mieczysława Jastruna i Józefa Wittlina. Program dedykowany jest szerszej publiczności, w myśl zasady, że poczucie humoru i szlachetny dowcip łączy pokolenia. Początek o godz. 17.

Na Dużej Scenie Teatru Polskiego dziś o godz. 19 "Okno na parlament". To lekka i niezwykle zabawna komedia pomyłek. Pewnego razu w luksusowym apartamencie londyńskiego hotelu minister brytyjskiego rządu i romansująca z nim sekretarka opozycji znajdują zwłoki...

Chcąc uniknąć skandalu postanawiają zatuszować całą sprawę. Czy to się uda, biorąc pod uwagę przeszkadzający im ciągle personel hotelu, zazdrosnego męża i kilka innych osób, w tym także samego nieboszczyka?

Zaś w Teatrze Małym o godz. 19 spektakl dla dorosłych widzów zatytułowany "Czarujący korowód". W rolach głównych występują: Beata Zygarlicka i Mirosław Guzowski.

Zobacz także

2007-07-23, godz. 12:29 Festiwal FAMA zawieszony Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej zawiesił działalność artystyczną z powodu żałoby narodowej. » więcej 2007-07-23, godz. 12:08 Kabaret odwołał występ W związku z tragedią autokarową i ogłoszoną żałobą narodową Kabaret Moralnego Niepokoju przekłada swój występ, który miał się odbyć dzisiaj w Szczecinie. » więcej 2007-07-22, godz. 12:03 Życie jak sprzed tysiąca lat Niedziela jest ostatnim dniem 13. Festiwalu Słowian i Wikingów, który odbywa się w Wolinie. » więcej 2007-07-21, godz. 23:18 Wikingowie i Słowianie w Wolinie Kilkanaście tysięcy osób odwiedziło dziś 13. Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie. » więcej 2007-07-21, godz. 14:25 Szczecin: Karolina Glazer Trio na Deptaku w sobotni wieczór na szczecińskim Deptaku Bogusława wystąpi Karolina Glazer Trio. » więcej 2007-07-21, godz. 13:20 Koniec "Lata z Muzami" w Nowogardzie Dyskoteka do białego rana z didżejami Hubertusem, Don Lucą i Gruszi zakończyła Festiwal "Lato z Muzami" w Nowogardzie. » więcej 2007-07-21, godz. 13:13 "300 procent zabawy" w Goleniowie To jedno z głównych haseł odbywającego się właśnie w Goleniowie drugiego Festiwalu Hanzeatyckiego. » więcej 2007-07-21, godz. 13:08 Boney M w Międzyzdrojach Na promenadzie w Międzyzdrojach można dziś spotkać zespół Boney M. Zamieszkali w jednym z hoteli i usiłują niezauważeni korzystać ze spacerów. » więcej 2007-07-21, godz. 12:48 Święto Leszcza w Nowym Warpnie Dziś wielkie Święto Leszcza nad Zalewem Szczecińskim. Nowe Warpno powraca do tradycji rybackich. » więcej 2007-07-21, godz. 12:12 Początek Dni Karlina Spływem kajakowym i rajdem rowerowym rozpoczęły się dziś Międzynarodowe, Polsko-Niemieckie Dni Karlina. » więcej
737738739740741742743