Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Aga Zaryan. fot. PR Szczecin [ŁSz]
Aga Zaryan. fot. PR Szczecin [ŁSz]
W ramach 6. Zmagań Jazzowych dziś wieczorem w Szczecinie wystąpi Aga Zaryan. Koncert związany jest z promocją płyty "Picking Up the Pieces".
Rewelacja ostatnich miesięcy - tak w skrócie można nazwać Agę Zaryan. Jej kariera po wydaniu krążka "Picking Up the Pieces" nabrała ogromnego tempa, a ona sama obok Anny Marii Jopek stała się jedną z najbardziej wziętych wokalistek jazzowych w Polsce.

Największe sukcesy Agi Zaryan to: tytuł laureatki Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu, udział w festiwalu muzyki współczesnej Warszawska Jesień z orkiestrą pod batutą Jacka Kasprzyka w 1997 r. oraz w 1998 r. z kwartetem smyczkowym w Panoramie muzyki XX wieku "Passage", występy z programem jazzowym w Stanach Zjednoczonych w 2000 roku wraz z Michałem Tokajem.

Tuż przed wydaniem "Picking up the Pieces", w 2006 roku artystka wzięła udział w szczecińskich Zmaganiach Jazzowych, gdzie w konkursie wokalnym zdobyła trzecią nagrodę. W tegorocznej edycji imprezy wokalistka prezentować będzie materiał z przebojowej "Picking up the Pieces" oraz wchodzącej właśnie na rynek reedycji płyty "My Lullaby".

Koncert rozpocznie się o godz. 20 na Tarasie Wałów Chrobrego.

Zobacz także

2007-10-19, godz. 16:03 Festiwal Performance Intermedia Performerzy z całego świata zjadą dziś do Szczecina na Międzynarodowy Festiwal Performance Intermedia. » więcej 2007-10-19, godz. 15:37 Początek Cecyliady w Policach Chóry, zespoły i soliści zaprezentują muzykę klasyczną podczas 14 Dni Muzyki "Cecyliada 2007", które rozpoczną się dziś w Policach. » więcej 2007-10-19, godz. 11:27 Festiwal im. Witolda Lutosławskiego w Szczecinie Orkiestra Filharmonii Kameralnej z Sopotu zainauguruje dziś w Szczecinie jubileuszowy 10. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego. » więcej 2007-10-18, godz. 16:23 Debata "Muzealny Szczecin" Uczestnicy dzisiejszej debaty "Muzealny Szczecin" postarają się odpowiedzieć na pytanie czy Szczecin w roku 2030 będzie miastem muzeów? » więcej 2007-10-18, godz. 12:12 Wystawa "Na styku lądu i morza" w Niechorzu Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu rozpoczyna cykl imprez kulturalnych, które odbywać się będą jesienią i zimą. » więcej 2007-10-17, godz. 12:08 Biesiada filmowa w Szczecinie 8. Biesiada z Filmem Krótkiego Metrażu "DAF 2007" rozpoczyna się w Szczecinie. » więcej 2007-10-17, godz. 10:51 Spotkanie z Dariuszem Foksem Poeta, krytyk literacki, prozaik, redaktor "Twórczości", Dariusz Foks będzie gościem podczas spotkania literackiego w Teatrze przy Krypcie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. » więcej 2007-10-17, godz. 09:52 Spotkania Teatralne OKNO 2007 11. Międzynarodowe Spotkania Teatralne OKNO 2007 rozpoczynają się dziś w Szczecinie. » więcej 2007-10-16, godz. 10:34 Wystawa z Rostocku w Szczecinie Obrazy i grafikę z Muzeum Kultury i Historii w Rostocku będzie można od dziś oglądać w szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2007-10-15, godz. 12:33 Fish w Szczecinie Były wokalista grupy Marillion po raz trzeci odwiedzi Szczecin. Będzie to koncert otwierający Polską trasę koncertową "Clutching at stars". » więcej
719720721722723724725