Powstańcy i ich wspomnienia były tematem wystawy poświęconej wojennej historii Wileńszczyzny, która odbyła się wczoraj w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości.
Na spotkanie partia przygotowała zdjęcia, materiały archiwalne i egzemplarze broni, którą posługiwali się żołnierze i powstańcy w tamtym okresie. Eksponaty udostępniło Stowarzyszenie "Świteź". Wykład na temat Ostrej Bramy wygłosił doktor Uniwersytetu Gdańskiego Piotr Niwiński.
Chłodnik przygotowany według wileńskiego przepisu przez posła Leszka Dobrzyńskiego był niedosolony, jak twierdzą znawcy.
Organizatorzy podkreślają, że spotkanie miało charakter niepolityczny, a wybór siedziby PiS-u był podyktowany względami finansowymi. Wystawę będzie można obejrzeć w siedzibie partii do piątku w godzinach od 16 do 18.
Chłodnik przygotowany według wileńskiego przepisu przez posła Leszka Dobrzyńskiego był niedosolony, jak twierdzą znawcy.
Organizatorzy podkreślają, że spotkanie miało charakter niepolityczny, a wybór siedziby PiS-u był podyktowany względami finansowymi. Wystawę będzie można obejrzeć w siedzibie partii do piątku w godzinach od 16 do 18.
Zobacz także
2008-07-30, godz. 10:38
Fragmenty najsłynniejszych musicali w Operze na Zamku
Fragmenty najsłynniejszych musicali - West Side Story, Koty czy Metro - na żywo w szczecińskich lokalach. Opera na Zamku promuje w ten sposób swoją najnowszą produkcję - rockowy musical Rent.
» więcej
2008-07-24, godz. 10:32
Przez gospel do Boga
Ponad 50 osób bierze udział w warsztatach gospel, które od wczoraj odbywają się w Zamku Książąt Pomorskich.
» więcej
2008-07-23, godz. 10:33
Jeden z najstarszych chórów w Szczecinie
Jeden z najstarszych chórów świata wystąpi dziś wieczorem w szczecińskiej Katedrze. Będzie to Chór Chłopięcy im. Michała Glinki z St.Petersburga.
» więcej
2008-07-21, godz. 12:16
Fama zaskakuje publiczność
Rozpoczął się drugi tydzień Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej.
» więcej
2008-07-21, godz. 11:16
Atrakcje w Dalszewskiej "Zagrodzie"
Występy Kapel Ludowych Wełtynianka i Borzymianka, gry, konkursy, pokazy tańca i zabawa ze szczudlarzami - to część atrakcji jakie czekają mieszkańców i turystów 26 lipca w Dalszewie.
» więcej
2008-07-21, godz. 09:42
Spektakle teatralne w stodole
Przedstawienie "Wróżba" zakończyło 6. Festiwal w Stodole, który odbył się w w Nastazinie koło Maszewa.
» więcej
2008-07-19, godz. 18:17
Odciski stóp na zakończenie "Lata z Muzami"
Na zakończenie "Lata z Muzami" artyści malarze zostawili trzy odciski stóp przed nowogardzkim Domem Kultury.
» więcej
2008-07-18, godz. 09:09
Plenerowe widowisko zakończy "Lato z Muzami"
Koncert finałowy zakończy dziś wieczorem 12. Międzynarodowy Festiwal "Lato z Muzami". Na scenie plenerowej zaprezentują się uczestnicy warsztatów w widowisku "Droga" przygotowanym pod kierunkiem Zbigniewa Szymczyka.
» więcej
2008-07-17, godz. 09:45
Pokazać teatr za miastem
W Nastazinie koło Maszewa trwa 6. festiwal "Teatr w Stodole". Festiwal związany jest z ideą pokazywania ludziom teatru poza dużymi ośrodkami miejskimi.
» więcej
2008-07-16, godz. 09:11
Obrazy, warsztaty i "Cwał" Zanussiego
W Nowogardzie trwa 12 Międzynarodowy Festiwal "Lato z Muzami". Kilkudziesięciu artystów na dwóch plenerach malarskich uwiecznia na płótnie piękno Nowogardu i okolic.
» więcej