Andrzej Wajda przyjedzie na szczecińską premierę swojego najnowszego filmu "Katyń". To pierwszy obraz opowiadający o tragicznych losach żołnierzy polskich zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.
"Katyń" zostanie pokazany 17. września w Warszawie, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę, dzień później zobaczy go publiczność Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a 19. września szczecinianie. Uroczysty pokaz będzie miał miejsce na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.
- Pójdziemy na ten film jak na egzekucję naszych ojców - mówi Ewa Gruner, przewodnicząca Stowarzyszenia "Katyń". - Każdy z nas zidentyfikuje się z tym zamordowanym na ekranie oficerem.
Andrzej Wajda zgodził się na przyjazd do Szczecina ze względu na duże środowisko rodzin katyńskich. W dniu szczecińskiej premiery filmu w katedrze zostaną zaprezentowane dwa materiały radiowe, wśród nich reportaż Waldemara Modestowicz "Za drutami był las".
Serwis internetowy filmu "Katyń": www.postmortem.netino.pl.
Zobacz także
2009-07-10, godz. 09:32
Międzyzdroje: Spektakle, efekty specjalne i gwiazdy
Propozycje dla najmłodszych i pokaz filmowych efektów specjalnych rozpoczną trzeci dzień Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
» więcej
2009-07-08, godz. 13:26
Młodzi artyści ćwiczą na zamku w Pęzinie
20 młodych talentów z całej Polski będzie szkoliło technikę śpiewu pod okiem sławnych artystów na zamku w Pęzinie koło Stargardu Szczecińskiego.
» więcej
2009-07-05, godz. 20:06
"Papkinadę 2009" wygrał Markus Grolik z Niemiec
W Kołobrzegu zaprezentowano wystawę prac, które wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Satyrycznym "Papkinada 2009".
» więcej
2009-07-05, godz. 13:05
10. festiwal Spoiwa Kultury zakończony
» więcej
2009-07-04, godz. 15:10
Ostatni dzień festiwalu "Spoiwa Kultury"
» więcej
2009-07-04, godz. 09:28
Szanty nad Miedwiem
„Miedwiańska Sieja na żeglarską nutę”, czyli koncert muzyki szantowej odbędzie się dziś w Amfiteatrze w Morzyczynie. Jest to jedna z imprez towarzyszących niedzielnym wyborom Miss Miedwia.
» więcej
2009-07-03, godz. 16:47
Trwają "Spoiwa Kultury"
» więcej
2009-07-02, godz. 09:11
Rozpoczyna się Festiwal Artystów Ulicy
Ponad 130 artystów z 10 krajów przyjechało do Szczecina, na 10. Festiwal Spoiwa Kultury. Będą spektakle, koncerty, performance i happeningi.
» więcej
2009-07-01, godz. 13:15
Konkurs na koncepcję architektoniczną Centrum Dialogu
Muzeum Narodowe w Szczecinie ogłosiło konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej Centrum Dialogu Przełomy. Budynek ma stanąć przy pl. Solidarności.
» więcej
2009-06-26, godz. 13:52
Trwają przygotowania do 13 sfer
» więcej